MŚ w hokeju: Niemcy nie zwalniają tempa

Zdjęcie okładkowe artykułu:

Niemcy pokonali w Bratysławie Słowację 4:3 (0:0, 3:0, 1:3) w meczu grupy A mistrzostw świata w hokeju na lodzie. Podopieczni Uwe Kruppa odnieśli drugie zwycięstwo i są liderami w swojej grupie.

W tym artykule dowiesz się o:

Niemcy są chyba największą rewelacją mistrzostw. W meczu otwarcia pokonali jednego z głównych faworytów Rosjan 2:0 i o podobny rezultat chcieli się pokusić z gospodarzem turnieju.

Trzeba jednak przyznać, że Słowacy ułatwili im zadanie. Przez dwie tercje grali nonszalancko, niedbale rozgrywali krążek i popełniali proste błędy w obronie. Kumulacja słowackiej bezradności nastąpiła w drugiej odsłonie, w której nasi południowi sąsiedzi stracili aż trzy bramki. Bratysławską "Orange Arenę" uciszali kolejno Marcel Muller, John Tripp i Frank Hordler.

Gdy w 45. minucie czwartego gola dla Niemców zdobył Felix Schutz wydawało się, że podopieczni Glena Hanlona już się nie podniosą. Nadzieje słowackich hokeistów odżyły jednak po trafieniach Nagy'ego, Stumpela i Demitry.

Gospodarze turnieju w końcówce postawili wszystko na jedną kartę i ściągnęli bramkarza, ale ten manewr nie dał im wyrównania.

3:4 - Pavol Demitra (Marian Hossa) 53'

Słowacja: Halak - Baranka (4), Jurcina; Stumpel, Demitra, Marian Hossa - Podhradsky, Strbak; Gaborik, Handzus, Marcel Hossa - Majesky, Granak; Satan, Zednik (2), Surovy oraz Bartecko (4), Nagy, Radivojevic i Ruzicka.

Trener: Glen Hanlon

Niemcy: Patzold - Krueger (4), Dietrich; Wolf, Hospelt, Rankel (2) - Holzer, Braun; Muller (2), Greilinger (2), Ullmann - Lavallee (4), Hordler; Tripp, Schutz (4), Gogulla - Goc; Kreutzer, Frank, Barta, Reimer.

Trener: Uwe Krupp

Sędziowali: Darcy Burchell (Kanada), Christer Larking (Szwecja) - Paul Carnathan (USA), Ivan Dedioulia (Białoruś).

Kary: Słowacja - 10 minut, Niemcy - 20 minut (2 minuty kary technicznej).

Strzały: Słowacja - 38, Niemcy - 29.

Widzów: 9303.