MŚ w hokeju: Pierwsze zwycięstwo Słowenii

Pojedynek dwóch reprezentacji, które nie wywalczyły jeszcze żadnego punktu na Mistrzostwach zakończył się wygraną Słowenii 5:2. Łotysze dopiero w trzeciej tercji zdołali strzelić rywalom dwa gole, jednak przewaga była już nie od odrobienia.

W tym artykule dowiesz się o:

Pierwsza tercja nie przyniosła żadnego rozstrzygnięcia. Kibice musieli na otwarcie wyniku czekać aż do drugiej odsłony. Uczynił to Słoweniec Rok Ticar. Kilka minut później pierwsza piątka podopiecznych Matjaza Kopitara dwa razy podwyższyła wynik. Za każdym razem strzelcem był kapitan Tomaz Razingar z asystami braci Rodmanów. W trzeciej tercji pokonał ponownie Ticar oraz Rok Pajic. Łotysze na swoje konto za sprawą strzału Martinsa Cipulisa mogli wpisać pierwszą bramkę. Drugą na sekundę przed ostatnim gwizdkiem sędziego zdołał jeszcze dorzucić Roberts Bukarts.

5:2 - Roberts Bukarts (Kristaps Sotnieks, Gints Meija) 59'

Słowenia: Kristan (Hocevar) - Razingar, D.Rodman, Kuznik, M.Rodman, Kranjc - Jeglić, Gregorc, Ticar, Robar, Sabolić - Tavzelj, Dervarić, Golicić, Pajić, Hebar - M.Hocevar, Pavlin, Pance, Ankerst, Kovacević - A.Hocevar, Kristan.

Łotwa: Masalskis (Raitums) - Rekis, Vasilievs, Nizivijs, Cipulis, Pujacs - Saulietis, Dzerins, M.Redlihs, K.Redlihs, Cibulskis - Sotnieks, Kenins, J.Redlihs, Pecura, Ankipans - Andersons, Stals, Bukarts, Bierzins, Meija - Raitums, Masalskis.

Strzały:

35:31

Kary: Słowenia - 12 minut, Łotwa - 37 minut.

Sędziowali: Christer Larking, Thomas Sterns, Manuel Hollenstein, Kiel Murchison.

Widzów: 7467.