MŚ w hokeju: Norwegowie powstrzymali Szwajcarię

Reprezentacja Norwegii powstrzymała napór Szwajcarów i mimo większej ilości kar i dużo mniejszej ilości strzałów, pokonała reprezentację tego kraju 3:2. O zwycięstwie zadecydowała pierwsza tercja, wygrana przez Norwegów 2:0.

Michał Gałęzewski

Początek był w wykonaniu Norwegów wprost wymarzony. Po bramkach Jonasa Holosa i Pera-Age Skrodera prowadzili oni już 2:0! Co ciekawe drugą bramkę, Skroder zdobył na pięć sekund przed końcem tej części gry. Później dużo więcej szans mieli Szwajcarzy (w dwóch ostatnich tercjach oddali 31 strzałów, przy zaledwie 13 próbach Skandynawów), jednak na posterunku stał Lars Haugen, który dał się pokonać tylko dwukrotnie, dzięki czemu Norwegia pokonała Szwajcarię 3:2.

Szwajcaria - Norwegia 2:3 (0:2, 1:0, 1:1)
0:1 - Jonas Holos (Alexander Bonsaksen, Mathis Olimb) 9'
0:2 - Per-Age Skroder (Jonas Holos, Mathis Olimb) 20' 5/4
1:2 - Thibaut Monnet (Julien Sprunger, Mathias Seger) 29' 5/4
1:3 - Kristian Forsberg (Matius Holtet) 43'
2:3 - Raphael Diaz (Ivo Ruthemann) 48' 5/4

Szwajcaria: Stephan (Genoni) - Diaz, Sbisa, Pluss, Ruthemann, Gardner - Gerber, du Bois, Ambuhl, Bieber, Sprunger - Vauclair, Furrer, Trachsler, Lotscher, Moser - Gobbi, Seger, Monnet, Rubin, Lemm.

Norwegia: Haugen (Hestmann) - Bonsaksen, Tollefsen, Skroder, Roymark, Fredriksen - Holos, Spets, Bastiansen, Ask, M.Olimb - Follestad Johansen, Koivu, Hansen, Holtet, K.A.Olimb oraz Csiszar, Lorentzen, Martinsen, Forsberg.

Kary: Szwajcaria - 8 min, Norwegia - 14 min.

Strzały: Szwajcaria - 51, Norwegia - 25.