MŚ w hokeju: Austriacy triumfują nad Słowenią

Dość zacięte spotkanie rozegrały jedne ze słabszych ekip mistrzostw, reprezentacje Austrii i Słowenii. Przed dwoma dniami to ci drudzy odnieśli swoje pierwsze zwycięstwo, jednak tym razem musieli ponownie uznać wyższość rywali. Austriacy zwyciężyli po raz pierwszy 3:2.

W tym artykule dowiesz się o:

Wynik pojedynku austriacko - słoweńskiego otworzył pod koniec pierwszej tercji reprezentant Austrii Gerhard Unterluggauer. W drugiej, kolejnego gola dołożył Thomas Raffl. Podopieczni Matjaza Kopitara zaczęli odrabiać straty, co zaprocentowało bramką Marcela Rodmana. Trzy minuty później brat Marcela, David Rodman wykorzystał grę w przewadze i atakiem zza bramki umieścił krążek w siatce Fabiana Weinhandla. W trzeciej tercji Austriacy ponownie wyszli na prowadzenie za sprawą celnego strzału Rafaela Rottera i zakończyli mecz zwyciężając po raz pierwszy w Mistrzostwach.

Austria - Słowenia 3:2 (1:0, 1:2, 1:0)

1:0 - Gerhard Unterluggauer (Thomas Raffl, Thomas Koch) 19'

2:0 - Thomas Raffl (Markus Peintner, Mathhias Trattinig) 24'

2:1 - Marcel Rodman (David Rodman, Ales Kranjc) 36'

2:2 - David Rodman (Blaz Gregorc, Robert Kristan) 39' 5/4

3:2 - Rafael Rotter (Philipp Lukas) 45'

Austria: Weinhandl - Koch, Welser, Werenka, Trattnig, Setzinger - Unterluggauer, T.Raffl, Kaspitz, Schumnig, Peinter - Rotter, Lakos, Harand, P.Lukas R.Lukas - Schiechl, Reichel, Altmann, Hunderpfund, Penker.

Słowenia: Kristan - Razingar, D.Rodman, Kuznik, M.Rodman, Kranjc - Jeglić, Gregorc, Ticar, Robar, Sabolić - Tavzelj, Dervarić, Golicić, Pajić, Hebar - M.Hocevar, Pavlin, Pance, Ankerst, Kovacević - A.Hocevar, Kristan.

Strzały: 37:33

Kary: Austria - 10 minut, Słowenia - 14 minut.

Sędziowali: Christer Larking (Szwecja), Konstantin Olenin (Rosja) - Paul Carnathan (USA), Christian Tillerkvist - Jonsson (Szwecja).