MŚ w hokeju: Czesi wciąż niepokonani

Czechy pokonały w Bratysławie Rosję 3:2 (2:0, 0:1, 1:1) w meczu grupy E mistrzostw świata w hokeju na lodzie. Tym samym podopieczni Aloisa Hadamczika awansowali do ćwierćfinału z pierwszego miejsca w grupie.

W tym artykule dowiesz się o:

W pierwszej tercji nasi południowi sąsiedzi grali jak z nut i po golach Jakuba Voraczka i Jaromira Jarga prowadzili z Rosjanami 2:0. W drugiej odsłonie do głosu doszli Rosjanie i w 32. minucie za sprawą Aleksieja Tiereszczenki zdobyli kontaktowego gola.

Drużyna prowadzona przez Wiaczesława Bykowa zaczęła łapać wiatr w żagle, ale po umyślnym rzuceniu kija przez Ilję Nikulina sędzia podyktował rzut karny. Do ustawionego na środku tafli krążka podjechał Tomasz Plekanec i ze stoickim spokojem pokonał Konstantina Barulina.

W 56. minucie straty zdołał zmniejszyć Danis Żaripow, ale zadziornie grającej "Sbornej" nie udało się wyrównać.

Czechy - Rosja 3:2 (2:0, 0:1, 1:1 )

1:0 - Jakub Voraczek (Tomasz Rolinek, Martin Skoula) 15'

2:0 - Jaromir Jagr (Tomasz Plekanec) 16'

2:1 - Aleksiej Tiereszczenko (Witalij Atiuszow, Alexander Radułow) 32, 5/4

3:1 - Tomasz Plekanec - rzut karny 45'

3:2 - Danis Żaripow (Dmitrij Kalinin, Sergiej Zinowiew) 56'

Czechy: Pavelec - Z. Michalek, Rachunek; Czervenka, Plekanec (2), Jagr - Żidlicky, Szkoula; M. Michalek, Havlat (4), Eliasz - Krajiczek, Czaslava; Marek, Rolinek, Voraczek (2) - Nemec; Hubaczek, Novotny, Frolik, Prucha.

Trener: Alois Hadamczik

Rosja: - Barulin - Nikulin, Biełow (2); Żaripow, Zinowiew, Morozow (4) - Atiuszow (2), Tjutin; Tiereszczenko (2), Radułow (2), Kowalczuk - Kalinin, Korniejew; Owieczkin, Kajgorodow, Afinogenow - Kulikow, Jemielin; Gorowikow, Kuliemin, Artiuchin (4).

Trener: Wiaczesław Bykow

Sędziowali: Brent Reiber (Szwajcaria), Thomas Sterns (USA) - Roger Arm (Szwajcaria), Ivam Dedioulia (Białoruś).

Kary: Czechy - 8 minut, Rosja - 16 minut.

Strzały: Czechy - 33, Rosja - 26.

Widzów: 9308.