Pewne zwycięstwo Polonii Bytom

W 5. kolejce ?grupy słabszej? TMH Polonia Bytom pewnie pokonała Unię Oświęcim 6:2 (2:1, 1:0, 3:1) i zrewanżowała się za porażkę z 18 stycznia tego roku.

Ireneusz Gostański

Drużyny TMH Polonii Bytom i Unii Oświęcim spotykały się w tym sezonie już pięciokrotnie. Trzy razy lepsi byli bytomianie, natomiast drużynie z Oświęcimia udało wygrać się dwukrotnie. W ostatnim spotkaniu 18. stycznia wygrała Unia nie tracąc nawet gola. Praktycznie po zakończeniu pierwszego etapu rozgrywek Polskiej Ligi Hokeja wiadomo było, iż ekipy z Bytomia i Oświęcimia spotkają się w barażu o utrzymanie w lidze. Teraz jest to już pewne na sto procent. Zatem dzisiejszy mecz pełnił rolę treningowego i dawał możliwość sprawdzenia się obu drużynom i zorientowania się, która z nich jest w lepszej formie przed ostatecznym rozstrzygnięciem jakie czeka je tuż po zakończeniu drugiego etapu ligi.

W 5., a później w 6. minucie meczu dwóch zawodników drużyny gospodarzy powędrowało na ławkę kar. Stworzyła się idealna szansa dla Unii na strzelenie gola otwierającego wynik w dzisiejszym meczu. Jak się okazało oświęcimianie szansy swej nie wykorzystali, mało tego, sami stracili pierwszą bramkę grając w przewadze. Od 14. minuty meczu Unia ponownie grała z przewagą zawodnika. Tym razem goście potrafili wykorzystać już okazję, a na listę strzelców wpisał się Mateusz Iskrzycki. Dwie minuty po doprowadzeniu do remisu Polonia znowu objęła prowadzenie a celnym strzałem obok bramkarza popisał się Sebastian Kłaczyński.

Drugą tercję, tak samo jak pierwszą wygrali bytomianie. Jedynego gola strzelił Jakub Luštinec a podającym był Krzysztof Kuźniecow.

W 45. sekundzie trzeciej tercji z lodu na 2 minuty usunięty został obrońca Unii Oświęcim Grzegorz Maj. Przewagę wykorzystali gospodarze i celnym strzałem na bramkę przesądzili o losach spotkania. Do końca tercji padły jeszcze 3 bramki, dwie po stronie Polonii, jedna Unii, a całe spotkanie zakończyło się rezultatem 6:2. Po ostatnim golu w spotkaniu doszło jeszcze do kilku sytuacji, mających mało związku ze sportem, za co zawodnicy jednej jak i drugiej drużyny otrzymali kary 20 minutowe za niesportowe zachowanie.

TMH Polonia Bytom - Unia Oświęcim 6:2 (2:1, 1:0, 3:1)
1:0 Dariusz Puzio (Jakub Luštinec) 7'
1:1 Mateusz Iskrzycki (Marek Modrzejewski, Patrik Flašar) 15'
2:1 Sebastian Kłaczyński (Szpara, Andrzej Banaszczak) 17'
3:1 Jakub Luštinec (Krzysztof Kuźniecow) 36'
4:1 Łukasz Steckiewicz (Petr Tokoš) 42'
5:1 Jakub Luštinec (Gabriel Da Costa, Dariusz Puzio) 53'
5:2 Petr Valušiak 56'