MŚ w hokeju: Trudne mecze naszych południowych sąsiadów

W piątek swoje pierwsze spotkania rozgrywali Czesi i Słowacy. Jednak tylko ci pierwsi zdołali wygrać, pokonując 2:0 Danię. Słowacja po ciekawym meczu uległa 2:3 Kanadyjczykom.

Michał Konarski

Po emocjonującym początku, jako pierwsi prowadzenie objęli Kanadyjczycy. Jednak tuż po rozpoczęciu drugiej tercji ich rywale doprowadzili do wyrównania. Później hokeiści zza oceanu poprawili grę w defensywie i strzelili dwie bramki. Słowaków stać było już tylko na trafienie kontaktowe.

Kanada - Słowacja 3:2 (1:0, 2:1, 0:1)
1:0 - Benn (Getzlaf, Keit) 15' 5/5
1:1 - Tatar (Mikus) 22' 5’5
2:1 - Eberle (Kane) 33' 5/5
3:1 - Ladd ( O’Reilly, Purcell) 36' 5/5
3:2 - Bartovic (Bliznak, Hascak) 43' 5/5

Kanada: Ward (Dubnyk) - Bouwmeester, Schenn, Tavares, Skinner, Sharp - Phaneuf, Vlasic, Eberle, Burrows, Nuggent-Hopkins - Keith, Murray, Perry, Getzlaf, Benn - Kane, Ladd, Purcell, O’Reilly

Słowacja: Hamerlik (Laco) - Baranka, Sekera, Hossa, Kopecky, Radivojevic - Chara, Granak, Satan, Hudacek, Surovy - Starosta, Vydareny, Mikus, Tatar, Miklik - Sersen, Kudroc, Bliznak, Bartovic, Hascak

Dużo mniej bramek padło zaś w spotkaniu Czechów z Duńczykami. Kibice obejrzeli zarówno dwa gole, oba autorstwa naszych południowych sąsiadów, którzy zwyciężyli 2:0. Po pierwszej tercji był wynik bezbramkowy, w kolejnych dwóch zaś czescy gracze zanotowali po jednym trafieniu.

Czechy - Dania 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)
1:0 - Hemsky (Nedved, Plekanec) 40' 5/5
2:0 - Tenkrat (Frolik, Plekanec) 58' 5/5

Czechy: Kovar (Stepanek) - Blatak, Nakladal, Plekanec, Tenkrat, Frolik - Caslava, Kutlak, Michalek, Krejci, Hemsky - Nemec, Krajicek, Prucha, Vondrka, Nedved - Novotny, Kaspar, Petruzalek

Dania: Andersen (Nielsen) - Larsen, Nielsen F., Hardt, Jensen J., Eller - Nielsen D., Lassen, Madsen, Jakobsen, Hansen - Bodker, Green, Jensen K., Starko, Lykkeskov - Hersby, Storm, Moller, Poulsen, Jensen Jes.