Pasy nadal niepokonane. Pol-Aqua Zagłębie Sosnowiec - Comarch Cracovia Kraków 1:4

Comarch Cracovia wygrała z Zagłębiem Sosnowiec na Stadionie Zimowym 4:1 i umocniła się na szczycie tabeli ligowej. Goście wygrali przede wszystkim dzięki znakomitej postawie w trzeciej tercji, którą wygrali różnicą trzech bramek.

Michał Gałęzewski

Spotkanie na Stadionie Zimowym cieszyło się ogromnym zainteresowaniem kibiców. Przybyło ich około 2500. Już w pierwszej minucie na ławkę kar zszedł zawodnik z Sosnowca, Paweł Dronia i szanse mieli goście. Nie wykorzystali jej jednak, a strzał Josefa Mihalika to było za mało jak na Tomasza Jaworskiego. Swoją szansę w pierwszych minutach miał też zawodnik Zagłębia, Teddy Da Costa, lecz uderzył niecelnie. W 7 minucie szanse miał Dronia, jednak znakomicie wybronił Rafał Radziszewski. W kolejnych minutach przeważali gospodarze, a Comarch Cracovię przed utratą bramek przede wszystkim uchronił Radziszewski.

Na początku drugiej tercji strzały oddawali Teddy Da Costa i Jarosław Kłys, lecz bez rezultatów. W 24 minucie było 1:0 dla Zagłębia. Po strzale Tomasza Kozłowskiego krążek wybił przed siebie Radziszewski, dobił Marcin Kozłowski i otworzył wynik meczu. Gospodarze nie zwalniali tempa i starali się strzelić jeszcze jedną bramkę. W akcjach pomagało kilka kar dla Cracovii, lecz nie udało im się już pokonać Radziszewskiego. W ostatniej minucie spotkania Marek Badzo uderzył z bliskiej odległości krążek na bramkę gospodarzy i był remis.

Trzecia część gry rozpoczęła się od ataków Pasów, którzy wykorzystali kary zawodników Zagłębia z ostatniej minuty drugiej tercji. W 43 minucie bramkę strzelił po szybkiej akcji Daniel Laszkiewicz, 5 minut później podwyższył Mihalik, zaś w 52 minucie kontrę na bramkę zamienił Leszek Laszkiewicz. Do końca spotkania nie było już bramek i mecz zakończył się trzybramkowym zwycięstwem Pasów.

Pol-Aqua Zagłębie Sosnowiec - Comarch Cracovia Kraków 1:4 (0:0, 1:1, 0:3)
1:0 - Marcin Kozłowski (Tomasz Kozłowski) 23:56
1:1 - Marek Badžo (Jarosław Kłys) 39:53
1:2 - Daniel Laszkiewicz (Leszek Laszkiewicz) 42:47
1:3 - Josef Mihalik (Michał Piotrowski) 47:56
1:4 - Leszek Laszkiewicz (Damian Słaboń) 51:19

Zagłębie: Jaworski (Dzwonek) - Dronia (4), Marcińczak, Bernat, T. Da Costa (2), G. Da Costa (4) - Duszak, Kuc, Jaros (2), Lezo, Opatowski - Wilczek, B. Piotrowski (2), Antonovič, Biela, Podlipni - Pawlak, Podsiadło, Ślusarczyk (4), T. Kozłowski, M. Kozłowski.

Comarch Cracovia: Radziszewski (Rączka) - Csorich (2), Wajda, L. Laszkiewicz (2), Słaboń, D. Laszkiewicz - Kłys, Noworyta, Mihalik (2), Badžo, M. Piotrowski - Dulęba, Landowski (2), Rutkowski, Kowalówka, Skinnari - Dudaš (2).

Kary: Zagłębie - 20; Cracovia - 14 minut.