NHL: Fantastyczny mecz Jagra i Panthers

W wielkim stylu rozpoczął sezon NHL Jaromir Jagr i jego Florida Panthers. 43-letni czeski hokeista strzelił dwa gole, a "Pantery" pokonały na lodowisku w Sunrise ekipę Philadelphia Flyers 7:1.

Polska Agencja Prasowa

Po niecałych siedmiu minutach (dokładnie 6.46) gospodarze prowadzili 4:0, a na listę strzelców wpisali się kolejno Vincent Trocheck, Nick Bjugstad, Reilly Smith i Jussi Jokinen.

To najszybciej zdobyte cztery gole na początku sezonu ligowego NHL w czasach współczesnych. Jagr dołożył swoje bramki w drugiej i trzeciej tercji. Łącznie zdobył ich 724 i brakuje mu siedmiu, by wyrównać osiągnięcie czwartego na liście wszech czasów Marcela Dionne'a. Czech jest najskuteczniejszym zawodnikiem w NHL w meczach otwierających sezon. Wystąpił w nich 22 razy, uzyskując 39 punktów w klasyfikacji kanadyjskiej (po jednym punkcie za bramkę i asystę).

#dziejesiewsporcie: sędzia obraził rugbystę. Nazwał go piłkarzem