NHL: Bruins i Wild bez straty gola

38. zwycięstwo w tym sezonie zanotowali Boston Bruins, pokonując w Filadelfii miejscowych Flyers 3:1. W najciekawszym meczu środowych spotkań Pittsburgh Penguins pokonali Tampa Bay Lightning po dogrywce 4:3.

Grzegorz Grajdura

"Niedźwiadki" z Bostonu po raz kolejny wygrały mecz dzięki skutecznej grze w obronie. - Nasi obrońcy wykonują wspaniałą pracę. To jest nasza siła trzymać rywali z dala od własnej bramki - zadowolony po spotkaniu mógł być Dennis Wideman, obrońca Bruins, który oprócz bramki zanotował w środę asystę. Ekipa Bostonu jest drugą drużyną w lidze, która straciła najmniej goli (114 w 52 meczach). Warto dodać, że pierwsi San Jose Sharks mają stracone dwie bramki mniej, ale rozegrali tylko 48 spotkań.

Gol na 15. sekund przed końcem doliczonego czasu gry Jewgienija Malkina dał Pittsburgh Penguins zwycięstwo nad Tampa Bay Lightning. - Jestem zły, bo za dużo razy przegraliśmy. To mnie zmotywowało - przyznał po meczu Rosjanin. Rzeczywiście, po dobrym początku sezonu, w drugiej połowie rozgrywek "Pingwiny" całkowicie zawodzą i wciąż muszą walczyć o awans do fazy play off. Po dwóch tercjach to goście prowadzili 3-0 i gdyby nie dobrze rozegrana ostatnia część meczu, to gospodarze zanotowaliby czwartą porażkę z rzędu.

Nerwowej końcówki kibicom nie zgotowali Buffalo Sabres, którzy pokonali we własnej hali Toronto Maple Leafs 5:0. Hat tricka oraz asystę zanotował Thomas Vanek, a Ryan Miller nie przepuścił żadnego strzału gości. - To był dla nas dobry mecz, największą radością jednak była gra we własnej hali po tak długiej przerwie - przyznał po meczu bramkarz gospodarzy. Sabres zagrali pierwszy raz przed własną publicznością od niespełna trzech tygodni. Dwie asysty zaliczył Jason Pominville, dla którego była to 12. asysta w ostatnich czternastu spotkaniach.

Drugie zwycięstwo w lutym, po niezbyt udanych spotkaniach w styczniu, zaliczyli Detroit Red Wings, jednak i tym razem "Czerwone Skrzydła" miały problemy z pokonaniem rywali. Czyste konto w spotkaniu Minnesoty Wild z Anaheim Ducks zachował Nicklas Backstrom (34. obrony), dzięki czemu Wild wygrali 3-0.

Wyniki:

Philadelphia Flyers - Boston Bruins 1:3
Buffalo Sabres - Toronto Maple Leafs 5:0
Detroit Red Wings - Phoenix Coyotes 5:4
Pittsburgh Penguins - Tampa Bay Lightning 4:3 (po dogrywce)

1. Calgary 30 16 4 158 148 64
2. Minnesota 26 21 3 131 114 55