NHL: 21 niestrzelony karnych w Ottawie!

Scenariusz godny filmowego Oscara napisali minionej nocy hokeiści Ottawa Senators i St. Louis Blues. Po meczu zakończonym niezwykła serią rzutów karnych punkty za zwycięstwo zgarnęli goście z Missouri.

Rafał Lichowicz

St. Louis Blues prowadziło w połowie drugiej tercji 3:0 i wydawało się, że kwestia podziału punktów w hali Canadian Tire Center została rozstrzygnięta. Ostatnią bramkę dla gości zdobył Vladimir Tarasenko, dla którego był to 30. gol w sezonie.

"Senatorowie" z Ottawy byli jednak gotowi dokonać rzeczy niemożliwych. Przed trzecią tercją poprawili rezultat na 1:3. Trzy minuty przed końcem meczu swój popis rozpoczął Jean-Gabriel Pageau. Kanadyjczyk w niewiarygodny sposób zmieścił krążek między bramkarzem i słupkiem dając gola kontaktowego.

Kilkadziesiąt sekund później, dokładnie 0,1 sekundy przed końcową syreną, Pageau trafił po raz drugi doprowadzając do remisu! W serii rzutów karnych bohaterami byli bramkarze. Gole nie padały aż do jedenastej serii! Dopiero wtedy drogę do bramki znalazł Patrik Berglund, który pokonał świetnie broniącego Andrew Hammonda.

W innych ciekawych meczach najlepszy zespół ligi - Washington Capitals rozprawili się po niełatwym spotkaniu z Pittsburg Penguins 3:2. Bramkę na wagę trzech punktów dla zespołu z Verizon Center zdobył w trzeciej tercji Matt Niskanen.

Po dwóch kolejnych porażkach trzy punkty zdobyli wreszcie Florida Panthers, którzy pokonali na wyjeździe Winnipeg Jets 3:2. Bamkę decydującą o zwycięstwie zdobył niezawodny Jaromir Jagr. Był to 743 gol Czecha w NHL.