NHL: Szczęśliwe zwycięstwo Rangers u siebie

Bramka strzelona w samej końcówce trzeciej tercji pozwoliła New York Rangers zgarnąć trzy punkty za wygraną 2:1 z Columus Blue Jackets. Dogrywki nie uniknęli hokeiści Dallas Stars, którzy podejmowali Detroit Red Wings.

Rafał Lichowicz
AFP / Bruce Bennett

Bramki w starciu New York Rangers z Columbus Blue Jackets zdobywali czołowi strzelcy obu drużyn. Gospodarze prowadzili po golu strzelonym w pierwszej tercji przez Matsa Zuccarello. Wyrównał dopiero w czwartej minucie ostatniej części gry Cam Atkinson, dla którego było to 20. trafienie w obecnym sezonie.

Nowojorczycy pełną pulę zgarnęli grając w osłabieniu dzięki Derekowi Stepanowi, który rozprawił się z bramkarzem Jackets w indywidualnej akcji pod koniec trzeciej tercji.

Trzy gole Patrika Hornqvista i niesamowita postawa w bramce Marca-Andre Fleury'ego pomogły Pittsburg Penguins wygrać z Arizona Coyotes 6:0. Bramkarz gospodarzy obronił 30 strzałów i mógł świętować zachowanie czystego konta po raz 43. w karierze.

Czwartą porażkę z rzędu swojego zespołu oglądali kibice z American Airlines Center. Dallas Stars po dogrywce ulegli przyjezdnym z Detroit 2:3. W drużynie "Wings" pierwszy skrzypce grali strzelec dwóch goli Andreas Athanasiou oraz Pavel Datsyuk, który zaliczył decydujące trafienie w trzeciej minucie dogrywki.