NHL: Nowy lider na Zachodzie

Chicago Blackhawks po wyjazdowej wygranej 5:2 nad Detroit Red Wings awansowali na pozycję lidera konferencji Zachodniej. Liderzy na Wschodzie - Washinton Capital nie bez problemów pokonali Toronto Maple Leafs 3:2.

Rafał Lichowicz
AFP / Bruce Bennett

Świetny mecz przeciwko Detroit Red Wings (5:2) zagrali najwięksi gwiazdorzy zespołu z Chicago. Trzy oczka w klasyfikacji kanadyjskiej zapisał na swoim koncie Patrick Kane, który z 88 punktami jest najskuteczniejszym zawodnikiem całej ligi.

Dwukrotnie drogę do bramki Wins znalazł także Artiemij Panarin, który ma już na koncie 24 gole w obecnym sezonie. Blackhawks po zwycięstwie w Joe Louis Arena zostali liderem konferencji Zachodniej przed Dallas Stars i St. Louis Blues.

Niespodziewanie wiele emocji przyniosło starcie najlepiej i najgorzej punktujących zespołów obecnego sezonu. Washington Capitals po bramce Matta Niskanena w 10 minucie trzeciej tercji pokonali Toronto Maple Leafs 3:2. Trzema asystami w zespole Capitals popisał się T.J. Oshie.

Fantastyczną serię kontynuują hokeiści Anaheim Ducks, który wygrali dziewiąty kolejny mecz pokonując w hali Honda Center Montreal Canadiens 3:2. O wygranej "Kaczorów" przesądziły karne, w których jako jedyny drogę do bramki znalazł Jakob Silfverberg.