NHL: Nowy Jork w półfinale po szalonym meczu!

Zdjęcie okładkowe artykułu: AFP /  /
AFP / /

Spektakularne zwycięstwo 2:1 po dwóch dogrywkach nad Florida Panthers w meczu numer sześć dało New York Islanders awans fazy półfinałowej play off.

W tym artykule dowiesz się o:

Nowojorczycy bili głową w mur próbując umieścić krążek w bramce Panthers przez 59 minut. Wcześniej przyjezdni zapisali na swoim koncie gola po akcji Vincenta Trochecka, wykończonej celnym uderzeniem Jonathana Huberdeau. Do ostatniej minuty trzeciej tercji wydawało się, iż ten gol wystarczy do zwycięstwa drużynie z Florydy.

W jednej z ostatnich akcji meczu zaskoczył jednak John Tavares, który dostał krążek w prezencie po kotle, jaki zgotowali pod bramką Roberta Luongo zawodnicy Islanders. Barclays Center oszalała z radości, a zawodnicy szykowali się do dogrywki.

W pierwszych 20 minutach zabrakło celnych strzałów. W drugiej odsłonie dogrywki bohaterem Islanders został ponownie Tavares, który po swoim strzale zatrzymanym przez Luongo, objechał bramkę Pathers i zapakował krążek do siatki po raz drugi w spotkaniu.

Drużyna z Nowego Jorku, dzięki zwycięstwie w meczu numer sześć, zapewniła sobie awans do półfinału konferencji Wschodniej po raz pierwszy od 1993 roku! Rywalem Islanders w walce o finał będą Tampa Bay Lightning, którzy w 1. rundzie pokonali 4-1 Detroit Red Wings.