NHL: Dallas prowadzi po zaciętym początku

Drużyna Dallas Stars rozpoczęła drugą rundę play off od zwycięstwa 2:1 przed własną publicznością z St. Louis Blues. W San Jose miejscowe "Rekiny" także wyszły na prowadzenie w serii po efektownej wygranej nad Nashville Predators.

Rafał Lichowicz
AFP

Pierwszy mecz półfinału pomiędzy Stars i Blues z pewnością nie zawiódł kibiców. Efektowna gra i mnóstwo strzałów gwarantowały emocje do końcowej syreny, a o wyniku rozstrzygała dopiero ostatnia tercja.

Świetna postawa Kari Lehtonena w bramce Dallas (31 obron) i Briana Elliotta (40 obron) między słupkami bramki St. Louis sprawiły, że na pierwszego gola czekaliśmy blisko pół godziny. Na 1:0 trafił Antoine Roussel choć i jego strzał był ledwie dobitką po wcześniejszym uderzeniu Radka Faksy, które wybronił Elliott.

"Bluesmeni" wyrównali ponad 20 minut później, w trzeciej tercji po kapitalnym strzale z dystansu w wykonaniu Kevina Shattenkirka. Ostatni akcent pierwszego meczu należał jednak do gospodarzy. Na cztery minuty przed końcem po akcji Alesa Hemksiego krążek przed siebie wybił Elliott, który był bezradny przy dobitce Faksy.

W drugim wieczornym meczu swoją rywalizację otworzyli San Jose Sharks i Nashville Predators. Po dwóch tercjach wydawało się, że "Drapieżniki" podobnie jak w 1. rundzie w starciu z Anaheim rozpoczną półfinały od wyjazdowego zwycięstwa. Gola na 1:0 dla gości w 25. minucie meczu zdobył bowiem Mike Fisher.

"Rekiny" wyrównały stan gry w trzeciej minucie ostatniej tercji za sprawą Tomasa  Hertla. Kilka minut później zaczęła się prawdziwa ofensywa zespołu z SAP Center. Najpierw do siatki trafił Joel Ward, a cztery minuty później to samo zrobił Logan Couture.

Nadzieję Nashville przedłużył na dwie minuty przed końcem Ryan Johansen. Decyzja o wycofaniu bramkarza chwilę później okazała się jednak zbyt pochopna. 20 sekund po golu na 2:3, San Jose znów prowadziło dwoma bramkami po strzale Couture. Gości dobił na 50 sekund przed końcem meczu, także uderzeniem do pustej bramki, Tommy Wingels.