MŚ w hokeju: Niespodzianka w meczu Słowaków

Po dwóch przekonywających zwycięstwach, we wtorek reprezentacja Słowacji przegrała aż 1:5 z Niemcami, dla których to pierwszy triumf w tych mistrzostwach świata elity. W grupie A Szwajcarzy 3:2 pokonali Duńczyków.

Szymon Łożyński
AFP

Zdecydowanie więcej emocji we wtorkowych popołudniowych starciach na mistrzostwach globu w Rosji przyniósł pojedynek w grupie A, w którym zmierzyły się reprezentacje Szwajcarii i Danii. Do wyłonienia zwycięzcy tego starcia potrzebna była dogrywka. Bramkę na wagę zwycięstwa Szwajcarów zdobył w ostatniej minucie dogrywki Eric Blum. Duńczycy przez długi czas skutecznie bronili wypracowanego w pierwszej tercji dwubramkowego prowadzenia. W trzeciej części meczu opadli jednak z sił i ostatecznie zapisali na swoim koncie po tym spotkaniu tylko jeden punkt. Wtorkowa wiktoria Szwajcarów była ich pierwszą na tych mistrzostwach.

Z premierowego triumfu mogli cieszyć się także reprezentanci Niemiec. Dość niespodziewanie nasi zachodni sąsiedzi zdecydowanie pokonali reprezentację Słowacji, która do tego spotkania przystępowała z kompletem sześciu punków po dwóch seriach spotkań. Mecz lepiej rozpoczęli Słowacy, ale po objęciu prowadzenia 1:0 wyraźnie spuścili z tonu i w drugiej oraz trzeciej tercji stracili łącznie aż pięć bramek.

Przed sesją wieczorną w grupie A prowadzili Czesi. Szwajcarzy i Duńczycy z dorobkiem czterech punktów zajmowali odpowiednio czwartą i piątą pozycję. Z kolei grupie B przodowali Kanadyjczycy. Pomimo wyraźniej porażki z Niemcami, Słowacy utrzymali trzecie miejsce, a reprezentanci Niemiec, kosztem USA, wskoczyli na czwartą lokatę. Z tej pozycji niemieckich hokeistów mogli jednak zepchnąć Francuzi, jeśli we wtorkowy wieczór wygraliby z reprezentacją Węgier.

Jak zatem ułożyły się wieczorne wyniki podczas wtorkowej rywalizacji na mistrzostwach świata w hokeju na lodzie? Sprawdzisz tutaj