Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Wybrano wiceprezesów PZHL

W Katowicach po raz pierwszy obradował niedawno wybrany dziewięcioosobowy zarząd Polskiego Związku Hokeja na Lodzie. Najważniejszą decyzją było wybranie dwóch wiceprezesów PZHL. Zostali nimi poseł Marek Matuszewski i Mirosław Minkina.
Dawid Góra
Dawid Góra

- Zawsze starałem się wspierać sport, a hokej jest mi szczególnie bliski. Czuję się doceniony. Hokejowej centrali i prezesowi Dawidowi Chwałce pomagam już od jakiegoś czasu. Funkcja wiceprezesa niesie za sobą dużą odpowiedzialność. Mamy jasno określony cel w postaci odbudowy hokeja, by stał się czołową dyscypliną w Polsce. Wierzę, że ciężką pracą możemy uzyskać efekty - zaznacza Marek Matuszewski, który na co dzień jest również wiceprzewodniczącym sejmowej komisji kultury fizycznej, sportu i turystyki.

Także po raz pierwszy w zarządzie Polskiego Związku Hokeja na Lodzie znalazł się Mirosław Minkina. Nowy wiceprezes PZHL od trzech lat pełni funkcję team leadera reprezentacji Polski seniorów. - Hokejem interesowałem się od dziecka. To dla mnie najważniejsza sportowa dyscyplina w życiu. W 2008 roku zostałem sponsorem Polonii Bytom. Z każdą chwilą hokej był mi coraz bliższy. Przez lata poznałem mnóstwo ciekawych osób. Chcę by polski hokej wrócił na właściwe miejsce. Marzę by reprezentacja grała w elicie, a polska drużyna klubowa na przykład w lidze EBEL, co mogłoby być kołem napędowym dla naszej dyscypliny. Jest sporo do zrobienia, nie boję się wyzwań - komentuje Mirosław Minkina, który został także wybrany na prezesa Śląskiego Związku Hokeja na Lodzie. Będzie pełnił tę funkcję drugą kadencję z rzędu.

Podczas pierwszych obrad nowego zarządu PZHL zdecydowano, że za sprawy regulaminowe będzie odpowiadać Danuta Piorun, a młodzieżowe Robert Zamarlik. W spotkaniu wziął udział również członek nowo wybranej komisji rewizyjnej związku Jerzy Kajzer i sekretarz generalny PZHL Janusz Wierzbowski. Kolejne obrady zarządu będą miały miejsce 20 czerwca w Warszawie.

Przypomnijmy, że zarząd PZHL na kadencję 2016-2020 tworzą Dawid Chwałka, Piotr Demiańczuk, Marcin Hadowski, Marek Matuszewski, Mirosław Minkina, Danuta Piorun, Bogdan Rozwadowski, Robert Zamarlik i Marta Zawadzka.

ZOBACZ WIDEO "Jedziemy do Francji": Polacy zamieszkają w luksusowych warunkach (Źródło TVP)

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
PZHL

Komentarze (0):

  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×