Cracovia na dobrej drodze do finału

W środę wieczorem rozegrano pierwsze spotkanie półfinału play off polskiej ligi hokeja pomiędzy Cracovia Kraków a Zagłębiem Sosnowiec. Gospodarzem były pasy. Cracovia jest lekkim faworytem w tej parze, w sezonie zasadniczym Zagłębie miało z tym przeciwnikiem ogromne problemy zarówno u siebie jak i na wyjeździe, Sprawdziło się to dziś, sosnowiczanie pomimo dobrej gry na początku nie wytrzymali tępa gry i przegrali ostatecznie 1:3.

Jakub Chabowski

Mecz zaczął się z lekkim opóźnieniem, gdyż ochroniarze nie wpuścili na lodowisko obserwatora. W piątej minucie meczu gola dla Zagłębie zdobył Vladimir Luka. O dziwo ten wynik utrzymał się aż do 30-tej minuty. Zapowiadało się na niespodziankę, niestety nic z tego, Craxa i tak ostatecznie postawiła na swoim. W 30-tej minucie grając w osłabieniu duet Laszkiewiczów popisał się świetnym zgraniem. Bramkę zdobył Leszek, po asyście brata Daniela. W 47-mej minucie na 2:1 dla gospodarzy strzelił grając w przewadze Damian Słaboń, a w 51-szej końcowy wynik spotkania ustanowił Jarosław Kuc. Zagłębie po raz kolejny oddało przewagę i zmarnowało szanse na wygranie meczu. Tak samo było w pierwszym meczu z Naprzodem, gdy po pierwszej tercji wygrywali 1:0, a ostatecznie przegrali 1:2. Czwartkowy mecz będzie bardzo ważny dla Sosnowiczan. Jeśli przegrają, będzie już 0:2 i awans do finału się jeszcze bardziej oddali.

Comarch Cracovia 3:1 Zagłębie Sosnowiec