NHL: noc długich pojedynków. Crosby z 15. golem

Aż sześć z dziewięciu spotkań NHL minionej nocy czasu polskiego zakończyło się po regulaminowym czasie gry. Dogrywkę w ostatniej chwili uratowali Pittsburg Penguins, dzięki swojemu kapitanowi, Sidneyowi Crosbiemu.

Rafał Lichowicz
AFP

Mistrzowie NHL liczyli na rewanż przeciwko Diabłom z New Jersey za porażkę 0:3 w hali PPG Paints Arena w poprzednim sezonie. Mecz długo jednak nie układał się po myśli Penguins.

Do ostatniej tercji goście z Newark prowadzili 3:2 m.in. po dwóch trafieniach Michaela Cammalleriego. Do dogrywki na 14 sekund przed końcową syreną doprowadził najlepszy strzelec ligi, Sidney Crosby.

O wyniku rozstrzygnęła jednak dopiero seria rzutów karnych. W tej jako pierwszy do siatki trafił Kris Letang, dając swojemu zespołowi trzynaste zwycięstwo w sezonie i ósme przed własną publicznością.

Karnymi zakończyło się także spotkanie Florida Panthers z Columbus Blue Jackets. Tu decydującego gola z rzutu karnego strzelił Aleksander Barkov. Wcześniej w regulaminowym czasie gry bramkę dla Panter zdobył Jaromir Jagr. Było to 752. trafienie Czecha w NHL.

Szesnaste zwycięstwo w sezonie odnieśli Montreal Canadiens, którzy dopiero po dogrywce pokonali w Joe Louis Arena miejscowych Red Wings. Drużyna z Detroit prowadziła 1:0 po golu Justina Abdelkadera, ale Habs odpowiedzieli przed końcem tercji bramkom Brendana Gallaghera.

W dogrywce decydującego gola zdobył Alex Galchenyuk, który z dziewięcioma bramkami jest najskuteczniejszym hokeistą Canadiens w tej części sezonu.

Wyniki:

Detroit Red Wings - Montreal Canadiens 1:2 dogr. (0:0, 0:0, 1:1, 0:1)

Florida Panthers - Columbus Blue Jackets 2:1 kar. (1:0, 0:0, 0:1, 0:0, 1:0 k.)

Ottawa Senators - Carolina Hurricanes 2:1 (0:1, 1:0, 1:0)

Pittsburgh Penguins - New Jersey Devils 4:3 kar. (0:1, 2:2, 1:0, 0:0, 1:0 k.)

Toronto Maple Leafs - Washington Capitals 4:2 (1:0, 1:0, 2:2)

St. Louis Blues - Minnesota Wild 4:3 kar. (0:1, 1:1, 2:1, 0:0, 1:0)

Colorado Avalanche - Vancouver Canucks 2:3 kar. (0:1, 1:0, 1:1, 0:1, 0:1 k.)

Los Angeles Kings - Chicago Blackhawks 2:1 dogr. (0:1, 1:0, 0:0, 1:0)

San Jose Sharks - Anaheim Ducks 2:3 (1:2, 1:1, 0:0)

Jakim wynikiem zakończy się niedzielny mecz Boston Bruins - Tampa Bay Lightning?