NHL: Blackhawks lepsi po dogrywce od Red Wings

Bramka Duncana Keitha w doliczonym czasie gry przesądziła o drugim w tym sezonie zwycięstwie Chicago Blackhawks nad Detroit Red Wings.

Rafał Lichowicz
AFP
W regulaminowym czasie gry w hali United Center padł remis 3:3, choć po pierwszej tercji gospodarze prowadzili już 2:0. W drugiej części meczu goście z Detroit zwyciężyli jednak 3:1, doprowadzając ostatecznie do dogrywki.

W 38 sekundzie dodatkowego czasu gry swoją drugą bramkę w sezonie zdobył obrońca Czarnych Jastrzębi, Duncan Keith dając zespołowi z Wietrznego Miasta 27 zwycięstwo w sezonie. Blackhawks z 59 punktami pozostali tym samym liderem Konferencji Zachodniej.

Hat-trick Mikkela Boedkera w znaczącym stopniu pomógł San Jose Sharks w wyjazdowej wygranej z Edmonton Oilers. Nafciarze doznali w ten sposób już dziesiątej porażki przed własną widownią. Dla Sharks zajmujących trzecie miejsce na Zachodzie była to zaś jedenasta wygrana w delegacji.

Identycznym wynikiem co w Edmonton, zakończył się mecz pomiędzy St. Louis Blues a Boston Bruins w hali Scottrade Center. Misie do wygranej nad Bluesmenami poprowadzili Brad Marchand (2 gole, asysta) i David Pastrnak (3 asysty). Oba kluby bez względu na wynik utrzymały szóste miejsca w tabeli swoich Konferencji.