NHL: w Nowym Jorku górą Islanders

W jednym z trzech środowych spotkań NHL doszło do derbów Nowego Jorku. W Madison Square Garden Rangers podejmowali New York Islanders. Jedną bramką lepsi okazali się goście tego meczu (2:3).

Mateusz Makuch
AFP

Na pierwszego gola w tej rywalizacji kibice zgromadzeni w słynnej nowojorskiej hali musieli czekać do drugiej tercji. Już na początku tej części meczu krążek w bramce rywali umieścił Mats Zuccarello, który tym samym wyprowadził gospodarzy na prowadzenie. Goście jednak dość szybko wyrównali za sprawą celnego trafienia Andersa Lee. New York Rangers znów odpowiedzieli golem, dzięki czemu na lód na ostatnią tercję tej konfrontacji wyjechali prowadząc 2:1.

Korzystnego dla siebie rezultatu nie potrafili jednak utrzymać do końca meczu. Najpierw, w piątej minucie trzeciej części meczu wyrównał Nikolaj Kulemin, a następnie, na 7 minut przed końcem regulaminowego czasu gry, decydującą bramkę zdobył Andrew Ladd.

W innym meczu, potknięcie zaliczyli hokeiści Columbus Blue Jackets. Kompletnie nie poradzili sobie na własnym lodowisku z Toronto Maple Leafs. Goście byli skuteczni i trafiali w każdej tercji. Tego brakowało gospodarzom, którzy przebudzili się jedynie w drugiej części spotkania. W efekcie przegrali 2:5.

Emocjonująco było w Kalifornii, gdzie Anaheim Ducks podejmowali Edmonton Oilers. W pierwszych dwóch tercjach gospodarze czterokrotnie umieścili krążek w bramce rywali, lecz w ostatniej tercji brakowało im skuteczności. Goście, którzy do tej pory na swoim koncie mieli dwa gole, strzelili trzeciego i do końca spotkania walczyli o to, by przynajmniej doprowadzić do dogrywki. Ta sztuka im się jednak nie udała i musieli przełknąć gorycz porażki.

W czwartek odbędzie się aż 12 spotkań National Hockey League. Bardzo ciekawie będzie w stolicy Stanów Zjednoczonych, gdzie Washington Capitals, liderzy Konferencji Wschodniej, podejmą wspomnianych Columbus Blue Jackets (obecnie trzecia drużyna Wschodu).

New York Rangers - New York Islanders 2:3 (0:0, 2:1, 0:2)

Columbus Blue Jackets - Toronto Maple Leafs 2:5 (0:2, 2:1, 0:2)

Anaheim Ducks - Edmonton Oilers 4:3 (2:2, 2:0, 0:1)

2017 FORMULA 1 ROLEX AUSTRALIAN GRAND PRIX tylko w Eleven Sports! Treningi, kwalifikacje i wyścig możesz obejrzeć w ten weekend NA ŻYWO na elevensports.pl lub u takich operatorów jak nc+, Cyfrowy Polsat, UPC, Vectra, INEA, Toya czy Netia.

Kto zwycięży w meczu Washington Capitals - Columbus Blue Jackets?