NHL: Washington Capitals wygrali sezon zasadniczy drugi rok z rzędu!

Washington Capitals po pokonaniu New York Rangers 2:0 obronili wywalczone przed rokiem trofeum Presidents' Trophy dla najlepszej drużyny w sezonie zasadniczym ligi NHL.

Rafał Lichowicz
AFP
Spotkanie w Verizon Center przeciwko nowojorskim Rangers Stołeczni rozstrzygnęli w połowie drugiej tercji i na początku trzeciej. Najpierw do siatki po raz 23. w sezonie trafił Justin Williams, zaś w ostatniej części meczu doświadczony skrzydłowy asystował przy golu Jewgienija Kuzniecowa.

Washington Capitals po 80 meczach mają na koncie 116 punktów i zapewnione pierwsze miejsce w dywizji Metropolitarnej oraz Konferencji Wschodniej. Podobnie jak przed rokiem zostali laureatem nagrody Presidents' Trophy dla najlepszej drużyny sezonu zasadniczego.

W drugim środowym meczu ligi NHL Montreal Canadiens ulegli na wyjeździe Buffalo Sabres 1:2. Szable po dwóch tercjach prowadziły już 2:0 po golach Rasmusa Ristolainena i Tylera Ennisa. Honor gości i finalistów play off uratował w pierwszych sekundach ostatniej odsłony meczu Tomas Plekanec.