Hamburg Freezers i DEG Metro Stars w play-off.

Zdjęcie okładkowe artykułu:

Zespoły Hamburg Freezers oraz DEG Metro Stars wygrały trzecie spotkania rundy eliminacyjnej do fazy głównej play-off i awansowały dalej. ERC Ingolstadt oraz Hannover Scorpions odpadły z rywalizacji.

W tym artykule dowiesz się o:

Pierwsze spotkanie pomiędzy Hamburg Freezers a ERC Ingolstadt w Hamburgu zakończyło się zwycięstwem Panter. Prowadzenie 1:0 w rywalizacji i perspektywa meczu na Saturnie napawała nadzieją fanów ERC. Drugi mecz był, jak się później okazało, przełomem w rywalizacji. ERC prowadził w tamtym meczu trzykrotnie, ale Freezers udało doprowadzić się do dogrywki. W doliczonym czasie gry za przewinienie z lodu zjechał jeden z graczy drużyny znad Dunaju. Sytuację wykorzystali goście i niespodziewanie odnieśli zwycięstwo. Zwycięskiego gola w 51. sekundzie dogrywki strzelił Francois Fortier.

Po 30 minutach gry Pantery prowadziły 3:1 i gra w fazie głównej wydawała się pewna. Błędy w końcówce meczu wykorzystali jednak zawodnicy z Hamburga i wyrównali stan rywalizacji na 1:1.

W niedzielę, po raz drugi, obie drużyny zmierzyły się ze sobą w Hamburgu. Tym razem gospodarze zwyciężyli i zakończyli rywalizację wynikiem 2:1.

Pojedynek Hannover Scorpions - DEG Metro Stars także skończył się rezultatem 2:1, tyle że na korzyść niżej rozstawionego przed eliminacjami DEG Metro Stars. W decydującym meczu ekipa z Dusseldorfu wygrała 2:1, a gola w drugiej dogrywce zdobył Brandon Reid.