Świetni nie tylko w Polsce. Sukces hokeistów Tauronu GKS-u Katowice w Pucharze Kontynentalnym

Są zdecydowanymi liderami polskiej ekstraligi hokejowej. Teraz odnieśli również sukces na arenie europejskiej. Hokeiści Tauronu GKS-u Katowice, bo o nich mowa, awansowali w sobotę do turnieju finałowego Pucharu Kontynentalnego.

Szymon Łożyński
Patryk Kogut (z lewej) i Martin Cakajík Newspix / Łukasz Sobala / Na zdjęciu: Patryk Kogut (z lewej) i Martin Cakajík
Udziału w decydującej rozgrywce polska drużyna jest pewna po sukcesie w Belfaście, gdzie wygrała 4:2 z The Stena Line Belfast Giants.

Początek spotkania nie wskazywał jednak na końcowy sukces przyjezdnych. Co prawda, jak czytamy w serwisie hokej.net, przewagę na tafli mieli goście, ale to drużyna z Irlandii zdobywała bramki. Po 21 minutach gry gospodarze prowadzili 2:0.

Katowiczanie nie przejęli się jednak takim wynikiem i dalej starali się atakować. W końcu to zaprocentowało. Jeszcze przed końcem drugiej tercji zdołali wyrównać. Z kolei w trzeciej odsłonie zdobyli dwie kolejne bramki i przypieczętowali zwycięstwo w tym spotkaniu i awans do turnieju finałowego Pucharu Kontynentalnego.

Decydujące spotkania w tych zawodach, jak poinformował na Twitterze dziennikarz Jacek Sroka z "Dziennika Zachodniego", odbędą się w dniach 11-13 stycznia 2019 roku. Oprócz Tauronu GKS-u Katowice i drużyny z Belfastu wezmą w nich udział białoruski HK Gomel i kazachski Arłan Kokczetaw.

Przypomnijmy, że drużyna z Katowic świetnie prezentuje się w bieżącym sezonie polskiej ekstraklasy. Po 22 rozegranych spotkaniach zdecydowanie prowadzi w tabeli, mając aż o 11 punktów więcej niż wicelider GKS Tychy.

Czy awans Tauronu GKS-u Katowice do turnieju finałowego PK jest sporym sukcesem?