Zabójcza pierwsza tercja. Polscy hokeiści rozgromili Ukraińców

Hokejowa reprezentacja Polski rozgromiła Ukrainę 5:1 w piątkowym meczu towarzyskim rozegranym w miejscowości Browary niedaleko Kijowa.

Rafał Smoliński
Aron Chmielewski w barwach reprezentacji Polski WP SportoweFakty / Agnieszka Skórowska / Na zdjęciu: Aron Chmielewski w barwach reprezentacji Polski
W czwartek Biało-Czerwoni potrzebowali serii rzutów karnych, aby pokonać gospodarzy. W piątek wygrali już zdecydowanie w regulaminowym czasie gry. Kluczowa okazała się pierwsza tercja, w której gole zdobyli Filip Komorski, Marcin Kolusz, Michael Kolarz i Martin Przygodzki.

Potem nasi hokeiści kontrolowali przebieg wydarzeń na lodzie. W drugiej tercji na 5:0 podwyższył Kolusz. W ostatniej części spotkania honorowe trafienie dla Ukraińców uzyskał Timur Hrycenko.

W sobotę podopieczni Tomasza Valtonena zmierzą się z Rumunią. Zespół ten będzie obok Ukrainy, Estonii, Japonii i Holandii rywalem Polski w mistrzostwach świata dywizji 1B, które na przełomie kwietnia i maja odbędą się w Tallinie.

1:5 - Timur Hrycenko 42'

Skład Polski: Ondrej Raszka - Oskar Jaśkiewicz, Marcin Kolusz, Aron Chmielewski, Bartłomiej Neupauer, Damian Kapica - Bartosz Ciura, Mateusz Bryk, Mateusz Gościński, Filip Komorski, Tomasz Malasiński - Bartłomiej Bychawski, Arkadiusz Kostek, Mateusz Bepierszcz, Dominik Paś, Mateusz Michalski - Damian Tomasik, Michael Kolarz, Martin Przygodzki, Radosław Nalewajka, Szymon Marzec.