Aleksandr Owieczkin w innej odsłonie. Rosyjski hokeista szybko znokautował rodaka

Aleksandr Owieczkin nie miał w poniedziałek litości dla Andrieja Swiecznikowa w trakcie trzeciego meczu I rundy play-off w lidze NHL. Doświadczony hokeista w efektowny sposób znokautował nastoletniego rodaka.

Rafał Smoliński
Aleksandr Owieczkin (z lewej) i Andriej Swiecznikow (z prawej) Getty Images / Greg Thompson / Na zdjęciu: Aleksandr Owieczkin (z lewej) i Andriej Swiecznikow (z prawej)

Do bójki doszło w połowie pierwszej tercji, gdy Carolina Hurricanes prowadzili 1:0. 19-letni Andriej Swiecznikow nie wiedział, na co się pisze, gdy zdecydował się rzucić wyzwanie legendarnemu rodakowi. Starszy i cięższy Aleksandr Owieczkin szybko znokautował młodego rywala, któremu w opuszczeniu lodu musiały pomóc służby medyczne i koledzy z drużyny.

Hokeiści z Północnej Karoliny i tak mieli w poniedziałek więcej powodów do radości. Zwyciężyli 5:0 i dzięki temu przegrywają z Washington Capitals już tylko 1:2. Dwa pierwsze mecze serii rozegrano w amerykańskiej stolicy i zakończyły się wygraną obrońców Pucharu Stanleya.

Finał PHL: GKS Tychy mistrzem Polski!