NHL: historyczne zwycięstwo. St. Louis Blues wyrównali stan rywalizacji o Puchar Stanleya

Hokeiści St. Louis Blues pokonali na wyjeździe po dogrywce Boston Bruins 3:2 w drugim meczu finału NHL. Po dwóch spotkaniach rywalizacji o Puchar Stanleya jest remis.
Rafał Smoliński
Getty Images / Adam Glanzman / Na zdjęciu: Joel Edmundson (numer 6) i Carl Gunnarsson cieszą się z bramki

Po 60 minutach było po 2, a wszystkie gole padły w pierwszej tercji. Gospodarze dwukrotnie obejmowali prowadzenie. Już w 5. minucie bramkę zdobył Charlie Coyle, ale w 10. minucie wyrównał Robert Bortuzzo. Po 40 sekundach na 2:1 dla Boston Bruins trafił Joakim Nordstrom, jednak za sprawą Władimira Tarasienki zrobiło się w 15. minucie po 2.

O zwycięstwie zadecydowała dogrywka. W niej zwycięskiego gola dla St. Louis Blues uzyskał w 65. minucie Szwed Carl Gunnarsson. To historyczna wygrana, bowiem "Nutki" nie odniosły dotychczas żadnego triumfu w finale NHL. W sezonach 1967-68 i 1968-69 przegrały do zera z Montreal Canadiens, a w sezonie 1969-70 z Boston Bruins.

Po dwóch meczach finału rywalizacji o Puchar Stanleya jest remis 1:1. Teraz to zespół z St. Louis będzie gospodarzem dwóch spotkań. Pierwsze odbędzie się w nocy z 2 na 3 czerwca o godz. 2:00 czasu polskiego. Zmagania wygra drużyna, która jako pierwsza odniesie cztery zwycięstwa.