Remis w obu pojedynkach

Drużyny Frankfurt Lions oraz DEG Metro Stars wygrały mecze rewanżowe i wyrównały stan pojedynków na 1-1.

Ireneusz Gostański

DEG Metro Stars - Eisbären Berlin 4:3 (2:0, 1:2, 1:1)

DEG Metro Stars prowadził już z Eisbären Berlin 3:0. W 49. minucie gościom udało doprowadzić się do wyrównania w meczu. Przewaga Polarnych nie pomogła jednak utrzymać im korzystnego wyniku i doprowadzenia do dogrywki. Na nieco ponad minutę przed końcem spotkania grający w przewadze gracze DEG zdobyli czwartego zwycięskiego gola. Szczęśliwym strzelcem okazał się Robert Dietrich.

Frankfurt Lions - Kölner Haie 5:4 (1:3, 2:0, 1:1, 1:0)

Zwycięstwo z Rekinami to kolejne fartowne, nie do końca zasłużone zwycięstwo Lions. Goście znokautowali rywala w pierwszej tercji nie tylko celnymi trafieniami. O ogromnej przewadze przyjezdnych świadczą także strzały na bramkę, w których zwyciężyli 19:3 ! Trzykrotnego prowadzenia w meczu - 2:0, 3:1, 4:3 nie udało jednak doprowadzić się do końca. W ostatnich minutach zawodnicy z Koln złapali przewinienie. Grając w osłabieniu stracili bramkę, co w efekcie dało dogrywkę. W doliczonym czasie gry kolejny błąd popełnili goście. Kolejny faul, dwie minuty kary i decydujący gol, który odebrał Rekinom, pewne wydawałoby się zwycięstwo we Frankfurcie.