Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Podejrzany o pobicie hokeisty GKS-u Katowice zabrał głos. "Nie dopuściłem się przestępstwa"

Podejrzany o pobicie hokeisty Jaakko Turtiainena wydał oświadczenie, w którym zaznaczył, że nie dopuścił się przestępstwa. Paweł Duszyński we wtorek ma zostać przesłuchany w jastrzębskiej prokuraturze.
Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
Paweł Duszyński Materiały prasowe / jastrzebie.slaska.policja.gov.p / Na zdjęciu: Paweł Duszyński

"W reakcji na pojawiające się w mediach doniesienia dotyczące przebiegu zdarzenia z dnia 4 października 2019 roku, w którym pokrzywdzony został Pan Jaakko Turtiainen, pragnę oświadczyć, że zdarzenie to w zasadniczych kwestiach nie przebiegało tak, jak przedstawia się to w przekazach medialnych, o czym szczegółowo wyjaśnię w Prokuraturze Rejonowej w Jastrzębiu-Zdroju" - napisał w oświadczeniu Paweł Duszyński.

To właśnie Duszyński podejrzewany jest o dokonanie rozboju na fińskim hokeiście GKS-u Katowice, Jaakko Turtiainenie. Zawodnik został zaatakowany w pobliżu lodowiska w Jastrzębiu-Zdroju. Dwóch sprawców miało go pobić i zabrać mu treningową koszulkę z herbem GieKSy. Policja ustaliła, że oprócz Duszyńskiego dokonał tego 15-latek, który decyzją sądu trafił do schroniska dla nieletnich. Śledczy opublikowali wizerunek i dane wiceprezesa GKS-u 1962 Jastrzębie.

Przesłuchanie Duszyńskiego ma się odbyć we wtorek w jastrzębskiej prokuraturze rejonowej. Jego początek wyznaczono na godzinę 11:00. "Deklaruję pełną współpracę z organami ścigania celem możliwie szybkiego i kompleksowego wyjaśnienia powstałych w sprawie wątpliwości, które obecnie cieniem kryją się nie tylko na mojej osobie, ale przede wszystkim na szwank narażają reputację osób zaangażowanych w działalność Klubu Sportowego „GKS 1962 JASTRZĘBIE” S.A. oraz reputację kibiców Klubu" - dodał Duszyński.

"Jednocześnie na ręce Pana Jaakko Turtiainena składam wyrazy swojego głębokiego ubolewania z powodu zajścia, do jakiego doszło w piątkowe popołudnie w Jastrzębiu - Zdroju, zaznaczając jednak, iż nie dopuściłem się przestępstwa na szkodę zawodnika drużyny hokejowej GKS Katowice. Chcę podkreślić, że stanowczo potępiam jakiekolwiek formy agresji, w tym agresję wobec osób o odmiennej identyfikacji klubowej. Mam nadzieję, że zjawisko to zostanie definitywnie wyeliminowane" - dodał Duszyński.

Zobacz także:
Nowe fakty ws. pobicia hokeisty w Jastrzębiu-Zdroju. Prezes GKS-u wydał oświadczenie
Sensacyjne wieści ws. pobicia hokeisty. Wiceprezes piłkarskiego GKS Jastrzębie poszukiwany!

ZOBACZ WIDEO El. ME 2020. Łotwa - Polska. Zapytaliśmy Roberta Lewandowskiego o słowa Zbigniewa Bońka. Wymijająca odpowiedź


 

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (0):
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×