Hokej. Puchar Polski. JKH GKS Jastrzębie obronił tytuł

JKH GKS Jastrzębie po raz drugi z rzędu sięgnął po Puchar Polski. W wielkim finale rozegranym w niedzielę w Tychach pokonał Re-Plast Unia Oświęcim 2:0.

Rafał Smoliński
hokeiści JKH GKS Jastrzębie, zdobywcy Pucharu Polski 2019 PAP / Andrzej Grygiel / Na zdjęciu: hokeiści JKH GKS Jastrzębie, zdobywcy Pucharu Polski 2019
Decydujące spotkanie było bardzo wyrównane. Obie drużyny skupiły się na tym, aby przede wszystkim nie stracić bramki. Nic więc dziwnego, że po dwóch tercjach na tablicy wyników było 0:0.

Dopiero na początku trzeciej tercji ładną akcję przeprowadziła ekipa JKH GKS Jastrzębie, a idealnie obsłużony Artiom Jossafow skierował krążek do bramki. Unia Oświęcim atakowała, jednak gola w sobotę nie zdobyła. W 59. minucie Martin Kasperlik wykorzystał sytuację sam na sam i ustalił wynik meczu na 2:0.

JKH GKS Jastrzębie po raz drugi z rzędu i zarazem trzeci w historii triumfował w Pucharze Polski. Wcześniej hokeiści tego zespołu wygrali te rozgrywki w 2012 i 2018 roku.

JKH GKS Jastrzębie - Re-Plast Unia Oświęcim 2:0 (0:0, 0:0, 2:0)
1:0 - Artiom Jossafow (Maciej Urbanowicz, Jesse Rohtla) 41'
2:0 - Martin Kasperlik (Radosław Sawicki) 59'

Iga Świątek z najlepszym zagraniem 2019 roku (wideo)