Koronawirus. Hokejowe turnieje na przełomie marca i kobiet odwołane. W tym mistrzostwa świata kobiet w Polsce

Koronawirus nie daje za wygraną. Światowa Federacja Hokeja dmucha na zimne i odwołała kilka międzynarodowych imprez zaplanowanych na przełomie marca i kwietnia 2020 roku. W planowanym terminie nie odbędą się m. in. MŚ dywizji 1B kobiet w Katowicach.

Szymon Łożyński
Szymon Łożyński
hokej Newspix / Michał Chwieduk / Na zdjęciu: hokej
W Spodku rywalizacja w mistrzostwach świata dywizji 1B była zaplanowana w dniach 28 marca - 3 kwietnia. Oprócz reprezentantek Polski w zmaganiach miały wziąć udział także reprezentacje Włoch, Korei Południowej, Chin, Słowenii i Kazachstanu.

Oprócz zawodów w Katowicach Światowa Federacja Hokeja na lodzie (IIHF) odwołała także: mistrzostwa świata kobiet dywizji 2A w Hiszpanii oraz mistrzostwa globu we wszystkich dywizjach U18 mężczyzn.

Co do kolejny imprez rangi mistrzowskich, między innymi mistrzostw dywizji 1B mężczyzn, które także mają odbyć się w Katowicach, szefowie IIHF na razie nie podjęli decyzję.

W połowie marca znów mają się spotkać, ocenić sytuację z koronawirusem i wtedy zdecydować. Chociaż Polski Związek Hokeja na Lodzie zapewnia, że zaplanowane na przełomie kwietnia i maja 2020 roku mistrzostwa świata dywizji 1B mężczyzn nie są zagrożone i odbędą się zgodnie z planem.

Na kolejnym spotkaniu władz IIHF w połowie marca mają też zostać podane ewentualne nowe terminy mistrzostw już odwołanych oraz będą omawiane rekompensaty finansowe dla organizatorów zawodów.

Czytaj także:
Seria Polaków bez podium trwa. Czy to kryzys? Micha Doleżał zabrał głos
Wisła zgadza się na kolejne listopadowe terminy Pucharu Świata

ZOBACZ WIDEO: Koronawirus. Ministerstwo Zdrowia opublikowało specjalny film


Marcin Gortat po raz pierwszy opowiada o pożegnaniu z tatą. "Kiedy ścisnął moją dłoń, prawie zgniótł mi kości". ZOBACZ PREMIEROWY ODCINEK PROGRAMU "ŻYCIE PO ŻYCIU"
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×