NHL. Błyskawice uderzyły w pierwszej tercji. Remis w rywalizacji o Puchar Stanleya

Hokeiści Tampa Bay Lightning pokonali Dallas Stars 3:2 i wyrównali na 1-1 stan rywalizacji o Puchar Stanleya w sezonie 2019/2020. Z powodu pandemii COVID-19 decydujące mecze odbywają się w Edmonton.

Rafał Smoliński
Victor Hedman i Andriej Wasilewski cieszą się ze zwycięstwa Getty Images / Andy Devlin/NHLI / Na zdjęciu: Victor Hedman i Andriej Wasilewski cieszą się ze zwycięstwa
Po sobotniej porażce 1:4 Błyskawice bardzo chciały wziąć rewanż, dlatego pioruny strzelały już w pierwszej tercji. Zawodnicy z Florydy wykorzystali okresy gry w przewadze i po golach Braydena Pointa i Ondreja Palata wysunęli się na prowadzenie 2:0. W 16. minucie wynik jeszcze podwyższył Kevin Shattenkirk.

Ekipa Dallas Stars przebudziła się w drugiej odsłonie. Doświadczony Joe Pavelski zmniejszył stratę w 35. minucie. W trzeciej partii kontaktową bramkę strzelił Mattias Janmark, ale Gwiazdy nie zdołały doprowadzić już do wyrównania.

Drużynie Tampa Bay Lightning bardzo pomogła dyspozycja Andrieja Wasilewskiego, który obronił 27 z 29 strzałów. Anton Chudobin skapitulował tym razem trzykrotnie (odbił 28 z 31 uderzeń).

W rywalizacji do czterech wygranych spotkań jest remis po 1. Kolejny mecz odbędzie się już w nocy z środy na czwartek czasu polskiego. Transmisja w TVP Sport. Triumfator Puchar Stanleya zostanie wyłoniony najpóźniej w ostatni dzień września.

Alize Cornet narzeka na warunki sanitarne w Strasburgu. "Jest tu zbyt wielu kibiców"