PHL. Historyczny tytuł. JKH GKS Jastrzębie z potrójną koroną

Hokeiści JKH GKS-u Jastrzębie po raz pierwszy w historii zostali mistrzami Polski. W sobotę jastrzębianie pokonali Comarch Cracovię 3:2 i zakończyli finałową serię zwycięstwem 4-1.

Rafał Smoliński
hokeiści JKH GKS-u Jastrzębie cieszą się ze zdobycia mistrzostwa Polski PAP / Andrzej Grygiel / Na zdjęciu: hokeiści JKH GKS-u Jastrzębie cieszą się ze zdobycia mistrzostwa Polski
Decydujące spotkanie serii odbyło się w Wielką Sobotę w Jastrzębiu-Zdroju. Gospodarzy na prowadzenie wyprowadził już w 7. minucie Jan Sołtys i tak zakończyła się pierwsza tercja.

Comarch Cracovia wyrównała w 32. minucie za sprawą Jeremy'ego Welsha, ale JKH GKS Jastrzębie wyszło na 2:1 po golu Kamila Wałęgi. W 54. minucie Jakub Saur doprowadził do kolejnego remisu, jednak na 91 sekund przed końcową syreną zwycięską bramkę zdobył Jiri Klimicek.

Jastrzębianie pokonali ostatecznie "Pasy" 3:2 i zakończyli finałową serię wynikiem 4-1. JKH GKS po raz pierwszy w historii został mistrzem Polski i wywalczył potrójną koronę (wcześniej triumfował w Superpucharze Polski i Pucharze Polski).

JKH GKS Jastrzębie - Comarch Cracovia 3:2 (1:0, 1:1, 1:1)
Bramki: 1:0 Sołtys (7'), 1:1 Welsh (32'), 2:1 Wałęga (35'), 2:2 Saur (54'), 3:2 Klimicek (59')
Stan rywalizacji: 4-1 dla JKH GKS Jastrzębie