Jest głośno o reprezentacji Polski! Chodzi o spotkanie eliminacyjne do igrzysk

Siedem minut do zakończenia meczu Biało-Czerwone przegrywały 0:2 i marzenia o awansie do kolejnej fazy eliminacji oddalały się z każdą sekundą. Polskie hokeistki udowodniły jednak, że grają do ostatniego gwizdka sędziego.

Marek Bobakowski
Olivia Tomczok i Bieke Van Nes PAP / Andrzej Grygiel / Na zdjęciu: Olivia Tomczok i Bieke Van Nes
Polskie hokeistki nadal w grze o awans do IO w Pekinie. A przypomnijmy, że jeszcze nigdy Biało-Czerwone nie grały na olimpijskiej tafli. Nasza reprezentacja wygrała turniej w Bytomiu i awansowała do finału eliminacji, które zostaną rozegrane już za kilka tygodni (w listopadzie 2021).

Wygrana w Bytomiu nie przyszła łatwo. Co prawda dwa pierwsze mecze (z Turcją i Meksykiem) zakończyły się wysokimi zwycięstwami: odpowiednio 12:0 i 8:1. Jednak decydujący, trzeci, pojedynek Polki musiały rozegrać z Holenderkami. Holenderkami, które w światowym rankingu są notowane o wiele wyżej.

Przez większą część meczu wydawało się, że nie uda się przechylić szali na swoją stronę. Holenderki prowadziły 2:0. Zegar pokazywał zaledwie osiem minut do końca. Wtedy... Zdarzył się cud!

Polki potrzebowały niespełna dwie minuty, aby zdobyć trzy (!) gole. Najpierw Karolina Pozniewska, potem Wiktoria Sikorska, a na końcu Klaudia Chrapek wpisały się na listę strzelczyń. W efekcie Biało-Czerwone wyszły na prowadzenie 3:2 i już go nie oddały do końca meczu.

Po ostatnim gwizdku sędziego nasze hokeistki oszalały ze szczęścia. Awans do finałowego turnieju eliminacyjnego to potężny sukces tej drużyny, jak i całej dyscypliny. A osiągnięty w takich okolicznościach... Tym bardziej odbił się głośnym echem.

Czy polskie hokeistki zagrają podczas IO w Pekinie?