Tragiczny wypadek podczas meczu juniorów. Zawodnik zmarł po kilku dniach

W Niemczech doszło do tragicznego w skutkach zdarzenia podczas meczu ekipy U20 Loewen Frankfurt a Rote Teufel Bad Nauheim. Po starciu z przeciwnikiem niefortunnie upadł 18-letni Niclas Kaus. Po kilku dniach walki o życie w szpitalu, zawodnik zmarł.

AB
Niclas Kaus Materiały prasowe / loewen-frankfurt.de / Na zdjęciu: Niclas Kaus
Do tego fatalnego w zdarzenia doszło podczas ostatniej kolejki DNL III w sobotę, 18 grudnia. Wydawało się, że to będzie łatwe i przyjemne starcie dla Loewen Franfurt, bowiem ta ekipa w drugiej tercji prowadziła już 4:0.

Niestety wówczas doszło do zderzenia Niclasa Kausa z zawodnikiem Rote Teufel Bad Nauheim. 18-latek upadł tak niefortunnie, że z całym impetem uderzył głową o bandę. Na skutek tego zdarzenia doznał poważnych obrażeń i został natychmiastowo przewieziony do szpitala, gdzie był operowany.

Młody zawodnik przez kilka dni walczył o życie w szpitalu. Niestety w czwartek, 23 grudnia, zmarł. Klub pożegnał zawodnika za pośrednictwem swoich mediów.

"Jesteśmy w szoku i ogarnia nas głęboki smutek" - pisał na klubowej stronie internetowej Patrick Steingraf, dyrektor sportowy zespołu. "Cała rodzina Kaus była ściśle związana z Loewen Frankfurt. Jego brat również grał w zespole U20 i był świadkiem tego tragicznego wypadku. To, co się wydarzyło, sprawiło, że całą drużynę ogarnia smutek i szok. Nasze myśli i modlitwy są z rodziną zmarłego" - dodał Steingraf.

Na klubowej stronie internetowej poinformowano również, że po tragicznej śmierci 18-latka klub do odwołania zawiesza wszelką działalność sportową w drużynie juniorów. Władze zespołu chcą wykorzystać te chwile na wsparcie rodziny zmarłego zawodnika.

Niclas Kaus przygodę z hokejem rozpoczął już w wieku 6 lat. Od tamtego czasu reprezentował barwy Loewen Frankfurt. Od roku czasu przygotowywał się do roli sędziego hokeja na lodzie.

Zobacz także: Tragiczna śmierć młodego hokeisty
Zobacz także: Amerykanin załamany polskim hokejem

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×