Reprezentant Polski opuści mistrzostwa świata. "Absurdalne przepisy"

Marcin Kolusz opuści tegoroczne mistrzostwa świata Dywizji IB w hokeju na lodzie. Doświadczonego reprezentanta Polski zabraknie z powodu obowiązujących przepisów. Szczegóły przedstawił w rozmowie z "Przeglądem Sportowym".

Mateusz Kozanecki
Mateusz Kozanecki
Marcin Kolusz (z prawej) WP SportoweFakty / Agnieszka Skórowska / Na zdjęciu: Marcin Kolusz (z prawej)
We wtorek (26 kwietnia) rozpoczną się mistrzostwa świata Dywizji IB w hokeju. Jednym z uczestników turnieju w Tychach będzie reprezentacja Polski. Biało-Czerwoni będą musieli sobie radzić bez Marcina Kolusza. Wypożyczony z Podhala Nowy Targ go GKS Katowice zawodnik wyjaśnił, dlaczego do tego doszło.

- Powodem są absurdalne przepisy narzucone przez Międzynarodową Federacją Hokeja na Lodzie (IIHF). Według nich, jako osoba niezaszczepiona przeciwko koronawirusowi, przed pierwszym meczem powinienem spędzić siedem dni na kwarantannie - wyjaśnił Kolusz w rozmowie z "Przeglądem Sportowym".

IIHF nie dopuściło możliwości, aby negatywny wynik testu umożliwił grę zawodnikom niezaszczepionym na koronawirusa. Ci zobligowani zostali do przebycia tygodniowej kwarantanny.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: Kurek zdobył wicemistrzostwo, a potem... Taka nagroda!

Kolusz przyznał, że gdyby się zgodził, przez tydzień byłby zamknięty w pokoju hotelowym, bez możliwości treningu. Praktycznie z marszu musiałby wrócić do gry.

- Gdy rozmawialiśmy [z menadżerem kadry Leszkiem Laszkiewiczem] w trakcie sezonu, pojawił się temat szczepień, ale wszystko wskazywało na to, że przy MŚ będą identyczne procedury jak podczas kwalifikacji olimpijskich w Bratysławie i najwyżej będę się częściej testował niż inny - tłumaczył.

Doświadczony zawodnik zapowiedział, że nie zamierza rezygnować z gry w kadrze, ale dopóki przepisy dotyczące koronawirusa się nie zmienią, nie będzie bronił narodowych barw.

Reprezentacja Polski swój pierwszy mecz na mistrzostwach rozegra we wtorek o godz. 20:00. Rywalami Biało-Czerwonych będą Estończycy. Spotkanie pokaże TVP Sport.

Czytaj także:
Federacja grzmi. "Bez Rosji ten sport zginie"
Dostał zaproszenie od Wojewódzkiego. Tak zareagował

Czy reprezentacja Polski zwycięży w MŚ Dywizji IB?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×