Pierwsze efektowne ewolucje. Ukraina najlepsza w skokach do wody

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / ANTONIO BAT / Na zdjęciu: Oleksij Sereda
PAP/EPA / ANTONIO BAT / Na zdjęciu: Oleksij Sereda
zdjęcie autora artykułu

Drużyna mieszana z Ukrainy wcześnie zdobyła prowadzenie i stopniowo oddalała się od innych zespołów. Zdobyła złote medale Igrzysk Europejskich 2023 w skokach do wody, a za nią znalazły się reprezentacje Włoch i Hiszpanii.

W tym artykule dowiesz się o:

Do rywalizacji w zawodach drużynowych przystąpiło dziewięć reprezentacji i nie było wśród nich Polski. Każda drużyna była tworzona przez dwie kobiety oraz dwóch mężczyzn, a skoki były oddawane do basenu w Rzeszowie z wysokości trzech oraz 10 metrów.

Od początku rywalizacji stworzyła się wyraźna czołówka. Najbardziej widowiskowe ewolucje prezentowali reprezentanci Ukrainy, Włoch oraz Niemiec. W notach sędziowskich już po dwóch seriach mieli ponad dwa razy więcej punktów niż zamykający stawkę Grecy oraz Ormianie.

Ukraina konsekwentnie budowała przewagę i w składzie Kseniia Baiło, Danyło Konowałow, Anna Pismeńska oraz Ołeksij Sereda zdobyła złote medale z wynikiem punktowym 438.30.

ZOBACZ WIDEO: Nieprawdopodobne sceny. Cieszył się z gola ze środka boiska, a po chwili...

Drugie miejsce przypadło Włochom, a najbardziej wyrównana walka była o trzeci stopień podium. Hiszpania okazała się o nieco ponad cztery punkty lepsza niż Niemcy i Valeria Antolino Pacheco, Alberto Arevalo Alcom, Rocio Velazquez Roldan oraz Carlos Camacho Del Hoyo zdobyli brązowe medale.

Drużyny mieszane w skokach do wody:

1. Ukraina 438.30 2. Włochy 398.25 3. Hiszpania 381.45 4. Niemcy 377.10 5. Francja 341.60 6. Norwegia 303.80 7. Wielka Brytania 231.95 8. Armenia 215.85 9. Grecja 155.25

Czytaj także: Złoto w pistolecie i kwalifikacja olimpijska dla Turka Czytaj także: Pokaz siły reprezentacji Węgier w wielkim strzeleckim finale

Źródło artykułu: WP SportoweFakty