Igrzyska Europejskie: rozdano medale w łucznictwie. Jak wypadły Polki?

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Na zdjęciu: zawodnik rywalizujący w łucznictwie
Getty Images / Na zdjęciu: zawodnik rywalizujący w łucznictwie
zdjęcie autora artykułu

Nie udało się reprezentantkom Polski w łucznictwie wywalczyć medalu Igrzysk Europejskich. Nasze zawodniczki odpadły w 1/8 finału i w ćwierćfinale. Poznaliśmy zwyciężczynie w łuku klasycznym i bloczkowym.

W środę (28.06.) szybko zostaliśmy pozbawieni nadziei na medale w łucznictwie. Do 1/8 finału dotarły w łuku klasycznym dwie nasze reprezentantki. Magdalena Śmiałkowska pokonała Włoszkę Tatainę Andreoli 7:3, ale w ćwierćfinale uległa innej Włoszce Chiarze Rebagliati 6:4.

Pogromczyni Śmiałkowskiej wcześniej pokonała inną naszą reprezentantkę. W 1/8 finału Włoszka wygrała z Natalią Leśniak 7:1.

Chiara Rebagliati nie dostała się do finału, w walce o brązowy medal pokonała Ukrainkę Anastasilę Pavlovą 6:4. Złoty medal Igrzysk Europejskich wywalczyła Penny Healey, która w walce o złoty medal nie dała szans Hiszpance Eli Canales.

ZOBACZ WIDEO: Ludzie Królowej #2. Prime time Natalii Kaczmarek. "Chcę to wykorzystać"

Z kolei w łuku bloczkowym złoto dla 21-letniej Elisy Roner. Włoszka w finale pokonała faworytkę Brytyjkę Ellę Gibson 145:139. Brązowy medal wywalczyła Turczynka Hazal Burun pokonując Dunkę Tanję Gellenthien 146:138.

Czytaj także: Pierwsze medale w skokach rozdane. Polki tłem Cztery medale Polaków w Igrzyskach Europejskich. Podsumowanie wtorku

Źródło artykułu: WP SportoweFakty