To był ostatni akcent igrzysk. Tak zgasł Ogień Pokoju [WIDEO]

Zdjęcie okładkowe artykułu: Twitter / eg2023pl / Ostatni moment Igrzysk Europejskich
Twitter / eg2023pl / Ostatni moment Igrzysk Europejskich
zdjęcie autora artykułu

W niedzielę dobiegły końca Igrzyska Europejskie rozgrywane w Polsce. Ostatnim akcentem było wygaszenie Ognia Pokoju. Zobacz, jak do tego doszło.

W tym artykule dowiesz się o:

Ponad 6400 sportowców, w tym 347 reprezentantów Polski rywalizowało podczas trzeciej edycji Igrzysk Europejskich, które odbywały się w Krakowie i okolicznych miastach, a w niedzielę dobiegły końca. W sumie rozdano 1626 medali, a 50 z nich trafiło w ręce Biało-Czerwonych.

- Igrzyska to ogromny sukces organizacyjny Polski. Nasz kraj sprawdził się jako gospodarz i umocniliśmy naszą pozycję w świecie międzynarodowego sportu - mówił Minister Sportu i Turystyki, Kamil Bortniczuk, na konferencji podsumowującej imprezę.

W niedzielę, na Stadionie Miejskim im. Henryka Reymana w Krakowie, odbyła się ceremonia zakończenia igrzysk. Wszystko odbywało się w radosnej, wielokulturowej atmosferze. Nie zabrakło nawiązań regionalnych, defilady sportowców, wystąpień artystycznych, czy przemówień.

Ostatnim akcentem było tradycyjne wygaszenie ognia olimpijskiego. "Ogień Pokoju został wygaszony, co oznacza oficjalne zakończenie Igrzysk Europejskich!" - czytamy na oficjalnym profilu Igrzysk Europejskich, który opublikował także nagranie z tego momentu.

Czytaj także: Zobacz końcową klasyfikację medalową Igrzysk Europejskich

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: popisy córki gwiazdy tenisa

Źródło artykułu: WP SportoweFakty