Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Skoki

Szok. Taki MKOl ma plan dla rosyjskich i białoruskich sportowców

Międzynarodowy Komitet Olimpijski z dnia na dzień prezentuje kolejne pomysły, które budzą kontrowersje. Portal Inside the Games poinformował, w jaki sposób Rosjanie i Białorusini będą mogli zakwalifikować się na najbliższe igrzyska.

Dawid Franek
Dawid Franek
MKOl znalazł sposób na dopuszczenie Rosjan i Białorusinów do rywalizacji Getty Images / MKOl znalazł sposób na dopuszczenie Rosjan i Białorusinów do rywalizacji
Kilkanaście dni temu MKOl, na czele z przewodniczącym Thomasem Bachem, wywołali burzę, wydając oświadczenie, w którym podkreślili, że Rosjanie i Białorusini powinni zostać dopuszczeni do startu na igrzyskach olimpijskich w Paryżu. Zastrzeżenie jest takie, że mają startować pod neutralną flagą, a sportowcom nie mogą być grane hymny narodowe.

Sama chęć przywrócenia do rywalizacji Rosjan i Białorusinów jest oburzająca, patrząc na to, że oba państwa prowadzą działania militarne w Ukrainie. Przeciwko decyzji MKOl stanęła już m.in. Polska oraz kraje bałtyckie. Organizacja jednak nie poprzestaje na swoich działaniach.

Przede wszystkim Thomas Bach i jego współpracownicy uważają, że niedopuszczenie rosyjskich i białoruskich sportowców do igrzysk będzie łamaniem praw człowieka. Wielu kibiców zastanawia się, w jaki sposób kraje z państw agresora mają zostać włączone do rywalizacji.

Według informacji Inside the Games MKOl zamierza umożliwić start Rosjanom i Białorusinom w azjatyckich kwalifikacjach olimpijskich. Nie wiadomo jednak, jaka będzie reakcja azjatyckich państw, bo przecież nie każdy może popierać Rosję i Białoruś.

Tymczasem kwalifikacje olimpijskie rozpoczynają się już 3 kwietnia. Czasu nie zostało zatem zbyt wiele, a wydaje się, że opór wobec MKOl będzie stopniowo rósł. Jak na razie jednak nie wygląda na to, aby organizacja próbowała wycofać się ze swojego stanowiska.

Czytaj także:
Kolejny kraj chce wykluczenia Rosji i Białorusi z igrzysk. Stanowcza reakcja ministra

ZOBACZ WIDEO: Katastrofalny błąd Bednarka, świetny mecz "Lewego". Tym żyje polska piłka - Z Pierwszej Piłki #30
Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×