Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Skoki

Koniec zawieszenia Rosjan?! Piszą o konkretnych warunkach

Międzynarodowy Komitet Olimpijski (MKOl) ma się zająć przywróceniem rosyjskich sportowców do rywalizacji. Media rozpisują się na temat warunków, jakie musiałyby zostać spełnione, by do tego doszło.

Mateusz Domański
Mateusz Domański
Rosjanie podczas IO 2016 Getty Images / Na zdjęciu: Rosjanie podczas IO 2016
Sprawę nakreśla między innymi serwis sport24.ru. Zauważono, że "Rosja może zostać dopuszczona do igrzysk olimpijskich w Paryżu", które odbędą się w 2024 roku.

"Sportowcy na pewno będą rywalizować ze statusem neutralnym, co jest głównym kryterium dopuszczenia do rywalizacji. Już wcześniej zapowiadali to przedstawiciele Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego" - pisze rosyjska prasa, zaznaczając, że "są dodatkowe warunki".

MKOl ma brać pod uwagę opcję zakładającą, że Rosjanie nie będą uczestniczyć w zmaganiach drużynowych (piłka nożna, siatkówka, piłka ręczna itd.).

Poza tym zakazane mają być wszelkie rosyjskie akcenty, na czele z flagą i hymnem. Komunikat w sprawie rosyjskich sportowców - jak twierdzi sport-express.ru - ma zostać wydany 28 marca. Właśnie tego dnia rozpoczyna się trzydniowe spotkanie Komitetu Wykonawczego MKOl.

Prasa twierdzi, że do rywalizacji niedopuszczeni zostaną ci zawodnicy, którzy są zarejestrowani w wojsku czy policji. Obowiązkiem ma być poza tym podpisanie deklaracji potępiającej działania Rosjan w Ukrainie.

Zawieszani mają być sportowcy, którzy w mediach społecznościowych popierają między innymi Władimira Putina i rosyjski rząd. Zaplanowane zostało poza tym wprowadzenie zaostrzonych przepisów antydopingowych.

Na szczegółowe ustalenia w tej sprawie trzeba jeszcze poczekać. Tymczasem warto przypomnieć, że Ukraina grozi bojkotem igrzysk w Paryżu, jeśli Rosjanie pojawią się tam nawet z neutralnym statusem.

Czytaj także:
Ten kraj chce zorganizować igrzyska olimpijskie. Jest oficjalna decyzja
Tutaj nie chcą widzieć Rosjan i Białorusinów. Wykreślili ich z listy

ZOBACZ WIDEO: Tego gola można oglądać i oglądać. Ależ uderzył
Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×