Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Skoki

"Dyskryminacja". Rosjanin grzmi po decyzji MKOI-u

Międzynarodowy Komitet Olimpijski we wtorek 28 marca zalecił, aby rosyjscy i białoruscy sportowcy mogli startować w zawodach pod neutralną flagą, jednak pod pewnymi warunkami. Szef Rosyjskiego Komitetu Olimpijskiego ostro zagregował na tę decyzję.

Rafał Sierhej
Rafał Sierhej
Stanislav Pozdniakow, szef Rosyjskiego Komitetu Olimpijskiego Getty Images / Na zdjęciu: Stanislav Pozdniakow, szef Rosyjskiego Komitetu Olimpijskiego
Rosyjscy i Białoruscy sportowcy od 2022 roku byli zawieszeni w możliwości startowania w międzynarodowych zawodach. Taką decyzję podjął po wybuchu wojny w Ukrainie Międzynarodowy Komitet Olimpijski.

Rok później, 28 marca ten sam komitet postanowił zrewidować swoją poprzednią decyzję. Rosyjscy i Białoruscy sportowcy będą mogli brać udział w międzynarodowych zawodach, ale nie wszyscy.

Zalecenie, które wydał Międzynarodowy Komitet Olimpijski, jest bardzo mocno obwarowane surowymi warunkami. Dodatkowo Rosjanie i Białorusini będą mogli występować jedynie pod naturalną flagą i bez hymnów państwowych. Decyzja, która została przedstawiona wobec krwawej wojny w Ukrainie jest oburzająca. Nieco inaczej jednak do tematu podchodzi szef RKO.

Szef Rosyjskiego Komitetu Olimpijskiego jest niezadowolonym takim obrotem spraw. Stanisław Pozdniakow uznał zmianę decyzji za przyznanie się do błędu MKOI, ale uważa, że warunki, które narzucił komitet, są dyskryminacją.

- Obecne kryteria MKOl to naruszenie praw człowieka, dyskryminacja. Zdecydowanie nie zgadzamy się na przeprowadzenie dodatkowych badań antydopingowych. Jeśli chodzi o drużyny, jest to dyskryminacja nie tylko paszportowa, ale także sportowa. Decyzje komitetu wykonawczego to farsa, łamane są zasady MKOl i ONZ. Żądamy równych warunków dla sportowców ze wszystkich krajów - powiedział cytowany przez RIA Novosti Sport.

Czytaj także:
Z mundialu będą wracać w strachu. Grozi im nawet kara śmierci
Tragedia w Katarze. Pojechał tam, by zajmować się mundialem

ZOBACZ WIDEO: Tak się ubrał w Dubaju. Bogactwo aż bije po oczach
Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×