Bezczelność Putina nie zna granic. Skomentował działania MKOl

Władimir Putin po raz kolejny podjął temat rzekomej dyskryminacji Rosjan w światowym sporcie. Zaatakował on władze organizacji, które podejmują decyzję na jego korzyść.


Arkadiusz Dudziak
Arkadiusz Dudziak
Władimir Putin Getty Images / Contributor / Na zdjęciu: Władimir Putin
Tuż po ataku Rosji na Ukrainę Międzynarodowy Komitet Olimpijski zarekomendował związkom sportowym wykluczenie sportowców z kraju-agresora.

Po roku jednak zmienił zdanie. 28 marca organizacja zarekomendowała powrót zawodników z Rosji i Białorusi, i ich start pod neutralną flagą. Ta decyzja jest bardzo na rękę Władimirowi Putinowi, gdyż sport stanowi bardzo ważny element propagandy totalitarnego państwa.

Są jednak pewne warunki. Najważniejszym z nich jest konieczność startu pod neutralną flagą, nie mogą występować w konkurencjach drużynowych. Zawodnicy nie mogą także wspierać agresji i nie mogą mieć powiązań z wojskiem.

ZOBACZ WIDEO: Zrobiła to! Jechała rowerem nad przerażającymi przepaściami

Rosyjski dyktator uważa jednak, że wciąż zawodnicy z jego kraju są dyskryminowani. I po raz kolejny dał temu wyraz.

- Nasi sportowcy biorą udział w zawodach międzynarodowych i planują brać udział w różnych turniejach. Nie będę teraz mówił o tym, jak działacze sportowi na świecie postępują - rozpoczął swoją wypowiedź Władimir Putin (cytat za rosyjską państwową agencją TASS).

Swojej obietnicy jednak nie dotrzymał, nie pierwszy i nie ostatni raz. Rozpoczął on atak na władze światowego sportu, które coraz częściej podejmują przychylne dla Rosji i Białorusi decyzję.

- Niestety, często naruszają oni ideę olimpizmu. No, Bóg z nimi, ale oni szkodzą międzynarodowemu ruchowi olimpijskiemu - skomentował dyktator.

Czytaj więcej:
A więc jednak. "Rosjanka podpisała deklarację"

Czy twoim zdaniem Rosjanie i Białorusini powinni wystąpić na igrzyskach w Paryżu?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×