Będzie aż tak źle? Policzyli, ile Polska zdobędzie medali na IO

Już za pół roku rozpoczną się igrzyska olimpijskie w Paryżu. Jedna z firm zajmujących się analizą danych wyliczyła, ile medali do kraju przywiozą polscy zawodnicy.

Igor Kubiak
Igor Kubiak
Igrzyska olimpijskie Materiały prasowe / Igrzyska olimpijskie
Na ostatnich igrzyskach olimpijskich w Tokio reprezentacja Polski wywalczyła 14 medali, wyrównując osiągnięcie z Sydney z 2000 roku. Na czterech kolejnych imprezach Biało-Czerwoni osiągali gorsze rezultaty pod tym względem. A jak będzie w Paryżu?

Firma Nielsen's Gracenote opublikowała na swojej stronie internetowej najnowszą prognozę dot. medali zdobytych przez poszczególne kraje. Wyliczenia oparte są na wynikach z poprzednich igrzysk olimpijskich, mistrzostw świata i pucharów świata. Jak na tej podstawie prezentuje się prognoza dla Polski?

Według obliczeń Biało-Czerwoni zdobędą 11 medali. Pod względem ich liczby zajęlibyśmy 20 miejsce w klasyfikacji. Dla porównania, na ostatnich igrzyskach w Tokio, Polacy sięgnęli po 14 krążków. Z kolei 11 medali przywozili nasi sportowcy z poprzednich imprez w Pekinie (2008), Londynie (2012) i Rio de Janeiro (2016).

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: piękne sceny tuż przed meczem. Trudno się nie wzruszyć

Znacznie lepiej prezentuje się dorobek złotych medali. Wyliczono, że Polacy z Paryża przywiozą aż 5 złotych, 4 srebrne i 2 brązowe krążki. Pod względem najcenniejszych nagród byłby to najlepszy dorobek w XXI wieku!

Od Aten w 2004 r. Polacy zdobywali kolejno 3, 4, 3, 2 i 4 złote medale. Ostatni raz częściej "Mazurka Dąbrowskiego" słyszeliśmy w Sydney w 2000 r., gdy Polacy aż 6-krotnie wygrywali swoje konkurencje.

Według wyliczeń w Paryżu najwięcej medali zgarną Stany Zjednoczone (129), a następnie Chiny (85), Wielka Brytania (64), Japonia (56) i Francja (53).

Czytaj też:
-> Zawody ostatniej szansy. Podają rękę Białorusinom i Rosjanom
-> Jego rodzicom grożono śmiercią. Na igrzyskach powalczy o pierwszy medal dla Polski od 24 lat

Czy Polacy zdobędą więcej niż 11 medali w Paryżu?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×