Polscy olimpijczycy niczym greccy bogowie. Ten film robi wrażenie!

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe /  / Na zdjęciu: Anita Włodarczyk
Materiały prasowe / / Na zdjęciu: Anita Włodarczyk
zdjęcie autora artykułu

Do rozpoczęcia igrzysk olimpijskich w Paryżu zostało coraz mniej czasu. Reprezentanci Polski już nie mogą się doczekać walki o medale, co najlepiej pokazuje wyjątkowe nagranie, umieszczone w mediach społecznościowych Polskiego Komitetu Olimpijskiego.

Igrzyska olimpijskie w Paryżu są niewątpliwie najważniejszym wydarzeniem sportowym tego roku. W niektórych dyscyplinach w dalszym ciągu trwa walka o przepustki na tę imprezę. Wielu zawodników już teraz może się cieszyć, że będzie reprezentować swój naród w walce o olimpijskie medale.

Zmaganiami w Paryżu żyje już cały sportowy świat. Znamy coraz więcej szczegółów na temat samej rywalizacji. W czwartek 19 kwietnia światło dzienne ujrzały stroje przygotowane przez firmę Adidas, w których zaprezentują się polscy sportowcy. Projekty nie wszystkim przypadły jednak go gustu.

Bardziej niż stroje liczyć się jednak będą wyniki. Według ostatnich typowań firmy Nielsen Gracenote Polska ma wywalczyć w Paryżu łącznie 11 medali (4 złote, 5 srebrnych, 5 brązowych), czyli o trzy mniej niż w Tokio. Nasi sportowcy już nie raz sprawiali jednak miłe niespodzianki, wykazując się ogromną walecznością.

ZOBACZ WIDEO: Emerytura Gortata z NBA wynosi 33 tys. zł? "Te dane są dostępne"

Moc reprezentantów Polski została ukazana na wyjątkowym nagraniu, przygotowanym przez Polski Komitet Olimpijski. Nawiązuje ono do pierwotnej idei igrzysk, które odbywały się w Grecji. Nasi sportowcy zostali zaprezentowani jako greccy bogowie.

"Polscy olimpijczycy to herosi naszych czasów Walczą dla nas i dla siebie, aby zapisać nasz kraj na olimpijskich kartach historii. Kolejny rozdział już latem, kiedy rozpoczną się Igrzyska Olimpijskie Paryż 2024. Wpierają nas greccy bogowie, więc walka o medale będzie zacięta. Kibicuj biało-czerwonym w rywalizacji z najlepszymi na świecie!" - podsumowano w opisie.

Na nagraniu można dostrzec wielu znanych zawodników. Mowa między innymi o Anicie Włodarczyk, która w Paryżu powalczy o czwarty z rzędu złoty medal w rzucie młotem. W rolę greckiego boga wcielili się również Paweł Fajdek (rzut młotem), Ewa Swoboda (bieg na 100 metrów) i Hubert Hurkacz (tenis). Całość wideo robi ogromne wrażenie.

Igrzyska olimpijskie w Paryżu odbędą się w dniach 26 lipca - 11 sierpnia.

Zobacz także: Na reprezentantkę Polski wylała się fala hejtu. Lider kadry komentuje "Jasny i klarowny". Mistrz świata o składzie Polaków na IO w Paryżu

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Czy polscy sportowcy zdobędą w Paryżu więcej niż 11 medali?
Tak
Nie
Zagłosuj, aby zobaczyć wyniki
Trwa ładowanie...
Komentarze (0)