Drugi medal dla Polski. Zobacz klasyfikację igrzysk olimpijskich

PAP / Adam Warżawa / Polskie szpadzistki pozują do zdjęcia po dekoracji. Polki, w składzie (od prawej): Aleksandra Jarecka, Renata Knapik-Miazga, Martyna Swatowska-Wenglarczyk i Alicja Klasi

W czwartym dniu igrzysk olimpijskich reprezentacja Polski zdobyła swój drugi medal. Zobacz, jak prezentuje się klasyfikacja medalowa imprezy w Paryżu.

Dobiegł końca czwarty dzień rywalizacji na igrzyskach olimpijskich w Paryżu. Dzień szczęśliwy dla reprezentacji Polski, bo po wielkich emocjach Martyna Swatowska-Wenglarczyk, Aleksandra Jarecka i Renata Knapik-Miazga wywalczyły brązowy medal w rywalizacji drużynowej w szpadzie. Po dogrywce pokonały one Chinki, a wcześniej doprowadziły do niej w ostatnich sekundach.

To drugi medal na tych igrzyskach dla Polski. Wcześniej srebro w kajakarstwie górskim zdobyła Klaudia Zwolińska. Biało-Czerwoni na tym etapie imprezy czterolecia zajmują 24. miejsce w klasyfikacji medalowej.

Tej klasyfikacji niezmiennie przewodzi reprezentacja Japonii, która na koncie ma 13 medali: siedem złotych, dwa srebrne i cztery brązowe. Drugie są Chiny - 14 medali (sześć złotych, sześć srebrnych i dwa brązowe), a podium zamyka Australia - 11 medali (sześć złotych, cztery srebrne i jeden brązowy).

Najwięcej medali, bo aż 26, mają Stany Zjednoczone. W tym jednak póki co cztery złote, co daje im szóstą lokatę.

Igrzyska olimpijskie w Paryżu potrwają do 11 sierpnia.