Mamy złoto na igrzyskach paraolimpijskich. Zobacz tabelę medalową

Getty Images / Sean M. Haffey / Na zdjęciu: Kamil Otowski

Złoto zdobyte przez Kamila Otowskiego w pływaniu pozwala nam zajmować miejsce w czołowej dziesiątce tabeli medalowej igrzysk paraolmpijskich. Nasza reprezentacja wyprzedza nawet światowego giganta.

W tym artykule dowiesz się o:

Już drugiego dnia Igrzysk Paraolimpijskich Paryż 2024 nasza reprezentacja może cieszyć się z medalu. I to od razu złotego. Wywalczył go pływak Kamil Otowski na 100 metrów stylem grzbietowym w kategorii S1, czyli takiej, w której startują osoby z niepełnosprawnością narządów ruchu.

Polak zdobył medal w wielkim stylu. Pokonał drugiego Antona Kola z Ukrainy o niemal 16 sekund (wideo z wyścigu możesz zobaczyć TUTAJ).

Jak się okazuje, to był jedyny czwartkowy krążek Biało-Czerwonych. Wystarcza to jednak do tego, by nasz kraj zajmował ósme miejsce w klasyfikacji medalowej. Jesteśmy lepsi nawet od Stanów Zjednoczonych, które mają na koncie trzy srebrne medale. Po jednym złocie, jak Polska, uzbierały Dania, Węgry, Izrael, Japonia, Mongolia, Peru oraz Singapur.

Po pierwszym dniu w klasyfikacji medalowej prowadzą Chińczycy, którzy zdobyli cztery złota i jedno srebro. Drudzy są Brytyjczycy, którzy mają na koncie łącznie 6 krążków (2 złote, 3 srebrne oraz 1 brązowy. Podium zamykają Włosi, którzy po pierwszy dniu mają najwięcej, bo aż dziewięć medali (2 złote, 2 srebrne oraz 5 brązowych).