Od tygodnia pisze tylko o jednym. Duda znów nie zapomniał

Getty Images / Grzegorz Wajda/SOPA Images/LightRocke / Na zdjęciu: Andrzej Duda

Piątkowa rywalizacja na igrzyskach paralimpijskich w Paryżu przyniosła kolejne medale reprezentantów Polski. Fakt ten nie uszedł uwadze prezydenta Andrzeja Dudy, który z radością świętuje sukcesy naszych zawodników.

Polscy sportowcy na igrzyskach olimpijskich w Paryżu wywalczyli jedynie 10 medali, co jest jednym z najgorszych wyników w historii. Zawiedli między innymi lekkoatleci, którzy w Tokio zdobyli dziewięć krążków, a w stolicy Francji tylko jeden. Jego autorką była Natalia Kaczmarek, która stanęła na najniższym stopniu podium w biegu na 400 metrów.

Obecnie w Paryżu trwa inne sportowe święto, a konkretnie igrzyska paralimpijskie. Na tej imprezie nasi zawodnicy radzą sobie o wiele lepiej, a powodów do radości w postaci medali dostarczają praktycznie każdego dnia. Na ten moment Biało-Czerwoni wywalczyli już 20 krążków.

Zadowolenia z wyników naszych paraolimpijczyków nie kryje między innymi Andrzej Duda. Prezydent od dnia rozpoczęcia zmagań w stolicy Francji, czyli 28 sierpnia, z radością podsumowuje w mediach społecznościowych kolejne sukcesy Polaków. Nie inaczej było w piątek 6 września, kiedy między innymi złoto w biegu na 1500 metrów w kategorii T20 wywalczyła Barbara Bieganowska-Zając.

"Świetne wiadomości z Paryża! Grad medali dla Polski na Igrzyskach Paralimpijskich: Jeszcze wczoraj kolejne złoto w tenisie stołowym zdobył Rafał Czuper, a brązowy medal wywalczyła Dorota Bucław. Dziś złoty medal w biegu na 1500m zdobyła Barbara Bieganowska-Zając, a po brązowy krążek w skoku wzwyż sięgnął Maciej Lepiato. Także brązowy medal uzyskał Rafał Wilk w wyścigu ze startu wspólnego. Brawo! Gratulujemy i dziękujemy!" - czytamy na portalu X.

Z profilu prezydenta Dudy można wywnioskować, że na czas trwania igrzysk paralimpijskich kwestie polityczne poszły na bok. Pojawiają się na nim bowiem tylko informacje o tematyce sportowej, co nie uszło uwadze internautów. "To konto ostatnio stało się jednym wielkim felietonem sportowym" - czytamy w jednym z komentarzy.