Chiny - aż 220 medali! A Polska? Oto końcowa klasyfikacja paraolimpiady

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Na zdjęciu: Zileide Cassiano da Silva, Karolina Kucharczyk oraz Fatma Damla Altin

W niedzielę (8 września) zakończyły się igrzyska paralimpijskie w Paryżu. Pierwsze miejsce w klasyfikacji medalowej zajęły Chiny, których dorobek 220 medali robi wrażenie. Polska ostatecznie uplasowała się na szesnastej pozycji.

W tym artykule dowiesz się o:

Wielkimi krokami zbliżało się zakończenie igrzysk paralimpijskich w Paryżu, które wystartowały 28 sierpnia. Reprezentanci Polski w piątek postawili kropkę nad "i". Tego dnia zdobyli bowiem aż cztery "krążki" - po dwa złote i brązowe (więcej przeczytasz TUTAJ).

Barbara Bieganowska-Zając oraz Karolina Kucharczyk stanęły na najwyższym stopniu podium. Właśnie m.in. wspomniane zawodniczki przyczyniły się do tego, iż Biało-Czerwoni zajęli ostatecznie szesnaste miejsce w klasyfikacji medalowej.

Dorobek reprezentacji Polski jest naprawdę solidny. Łącznie nasi sportowcy podczas igrzysk paralimpijskich w Paryżu wywalczyli 23 "krążki" - osiem złotych, sześć srebrnych i dziewięć brązowych.

Dla porównania w trakcie najważniejszej imprezie czterolecia w Tokio, Biało-Czerwoni zdobyli 25 medali. Mimo wszystko, wtedy uplasowali się trzy pozycje niżej w porównaniu do tegorocznej rywalizacji.

Pierwsze miejsce w klasyfikacji medalowej zajęły Chiny, które wywalczyły aż 220 medali (94 złote, 76 srebrnych, 50 brązowych - przyp. red). Podium uzupełniły jeszcze Wielka Brytania (120 "krążków) oraz Stany Zjednoczone (105).

Źródło artykułu: WP SportoweFakty