WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Jest decyzja rosyjskich władz ws. raportu WADA

Rosyjskie władze zawiesiły wszystkie osoby, których nazwiska pojawiły się w raporcie Międzynarodowej Agencji Antydopingowej. Został on opublikowany w poniedziałek - wynika z niego że tamtejsi urzędnicy fałszowali wyniki testów antydopingowych.
Tomasz Skrzypczyński
Tomasz Skrzypczyński

W poniedziałek Międzynarodowa Agencja Antydopingowa opublikowała raport, z którego nie płyną dobre wieści dla Rosji. Według ustaleń tamtejsi urzędnicy fałszowali wyniki testów antydopingowych, które były pozytywne.

Do działań tych doszło podczas zimowych igrzysk olimpijskich, które w 2014 odbyły się w Soczi.

Reakcja rosyjskich władz była stanowcza. Prezydent Władimir Putin wydał oświadczenie, w którym czytamy, że postanowił zawiesić wszystkich urzędników, których nazwiska pojawiły się w raporcie, w tym rosyjskiego ministra sportu Witalija Butkę.

ZOBACZ WIDEO Zagrożenia w Rio? "Nie demonizujmy" (źródło TVP)


"Zażywanie dopingu powinno być zabronione, gdyż jest to groźne dla życia ludzi. Rosja jest otwarta do współpracy z Międzynarodową Agencją Antydopingową i nie będzie tolerowała stosowania nielegalnych środków" - czytamy w oświadczeniu.

"Obserwujemy jednak mieszanie polityki ze sportem, na co nie ma naszej zgody. Ruch olimpijski odgrywa kolosalną rolę, jednoczącą ludzkość. Nie można go używać, aby dzielić ludzi" - dodano.

Rosyjski prezydent zaznaczył również, że wszystkie informacje mówiące o stosowaniu dopingu przez rosyjskich sportowców, są oparte na zeznaniach jednej osoby.

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
abcnews.go.com

Komentarze (10):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
 • Irena Rost 0
  Dawno się tak nie uśmiałam. Ciemnota jest niereformowalna. Zero kultury to tylko wytłoki są odważne w gębie i nic ponadto.
  wiczwicz Ruskie Trole Everywhere !!Rosja bolszewicka, komunistyczna, czerwona a dla Polski zawsze zdradziecka. Czy oni chociaż raz powiedzą prawdę? Pytanie retoryczne. Kolos na glinianych nogach. Tylko że już nikt się Rosji nie boi która ma problem z przejęciem Ukrainy. Ukrainę mimo wyrządzonych nam krzywd POWINNIŚMY wspierać w dążeniu do samodzielności. Smaczek na koniec spójrzcie na post "Irena Rost" he he he Widzieliście już trolla. Pytanie za 10ptk. Dlaczego tyle newsów o Wołuniu ktoś zapomniał o Katyniu?
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • wiczwicz 0
  Ogranicza to ideologia totalitarna, autokratyczne sprawowanie rządów i jeden słuszny pogląd w środkach masowego przekazu. To nie zacietrzewienie lecz historia obnaża Ruską gębę. Nie dacie rady. Sorry
  Irena Rost [Komentarz usunięty]
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • wiczwicz 1
  Ruskie Trole Everywhere !!

  Rosja bolszewicka, komunistyczna, czerwona a dla Polski zawsze zdradziecka. Czy oni chociaż raz powiedzą prawdę? Pytanie retoryczne. Kolos na glinianych nogach. Tylko że już nikt się Rosji nie boi która ma problem z przejęciem Ukrainy. Ukrainę mimo wyrządzonych nam krzywd POWINNIŚMY wspierać w dążeniu do samodzielności.
  Smaczek na koniec spójrzcie na post "Irena Rost" he he he
  Widzieliście już trolla. Pytanie za 10ptk. Dlaczego tyle newsów o Wołuniu ktoś zapomniał o Katyniu?

  [ 1 komentarz w tej dyskusji ] Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
Pokaż więcej komentarzy (7)
Pokaż więcej komentarzy (10)
Pokaż więcej komentarzy (10)
Pokaż więcej komentarzy (10)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×